Комунальний заклад "Сватівський районний народний дім Сватова-Лучка"

 

Директор

Олена Вікторівна Рибалка

 

Рибалка Олена Вікторівна має вищу освіту за спеціальністю «Викладач педагогіки та психології». Закінчила Слов’янський державний педагогічний інститут у 1996 році.

         Трудову діяльність у Народному домі розпочала з вересня 2012 року року на посаді директора.

         З перших днів своєї діяльності Рибалка О.В. проявила себе як досвідчений та вимогливий, знаючий свою справу керівник. Завдяки своїм креативним поглядам на розвиток культури та мистецтва Олена Вікторівна привнесла нове дихання у роботу колективу.    

         За порадою до Олени Вікторівни звертаються майже всі керівники колективів художньої самодіяльності будь-якого жанру і завжди отримують допомогу.

         Олена Вікторівна співає у народному ансамблі «Пролісок», Народному хорі та є постійною учасницею народного театру мініатюр.

 

У 1923 році у приміщенні казарми був Народний дім. Тут проводили різні збори сільської общини, знаходилася сільська бібліотека. Згодом тут розташувався сільський будинок культури . Але приміщення казарми було незручним і тісним. Тому у серпні 1923 року за ініціативою місцевих жителів було написане прохання до м. Києва , у якому йшлося про передачу будівлі церкви, яка розташовувалася поряд, під новий будинок культури. Була проведена реконструкція ( знесли купола і добудували прибудову) і у 1935 році у приміщенні колишньої церкви розташувався РБК ім. Кірова.

Найпершим завідувачем сільського клубу, а пізніше і РБК ім.Кірова був Зеленський Анатолій Семенович – талановитий художник, актор та режисер, який поставив багато вистав, у яких головні ролі грали Розумна Таїсія Дмитрівна, Усова Тетяна Федорівна, Христіс М.Ф. та інші.

Окрім самодіяльного театру при РБК діяли такі колективи: духовий оркестр, самодіяльний хор та агітбригада.

А.С. Зеленський очолював сільський будинок культури до початку війни.

У 1945 році будинок культури відновив свою роботу і його знову очолив А.С. Зеленський.

У 50-х роках ряди культпрацівників оновилися. До РБК прийшли працювати нові молоді митці - режисери Білоцерківський Микола Омелянович та Уманець Микола Павлович. Згодом Володимир Маркович Іоффе. В цей час художнім керівником працював Микола Григорович Білоцерківський. Разом вони створили агітбригаду, яка мала велику популярність на Сватівщині. Самодіяльний театр продовжував своє творче життя протягом багатьох років, його ряди поповнювали нові талановиті учасники: Анна Іванівна Острожна, Ніна Іванівна Зеленська, Марія Олексіївна Крупка та інші.

 

Наприкінці 60-х років група викладачів-музикантів на чолі з директором Музичної школи В.В Стефанчишиним стала ядром роботи будинку культури. Молоді митці створювали нові пісні, писали музику до вистав. Активно розпочався розвиток вокально-хорового жанру. РБК вийшов на новий рівень виконавчої майстерності.

Вокально-хорові колективи РБК почали займати перші місця в області.

1963 у РБК ім. Кірова створено вокальний ансамбль «Пролісок» ( керівник Ангеліна Савеліївна Шмельова)

 1964 рік – Сватівському самодіяльному театру присвоєно звання народний. (режисер Білоцерківський М.О.)

 1967 Колективам художньої самодіяльності:

  • Хоровій капелі РБК ім. Кірова (керівник Стефанчишин В.В.)
  • Вокальному ансамблю „Пролісок” РБК ім. С. М. Кірова (керівник засл. працівник культури УРСР Шмельова А.С.)

присвоєно звання „самодіяльний народний”.

1975 рік – збудовано новий Будинок культури ім. С.М. Кірова (директор Уманець М.П.)

 1977 рік – Сватівський РБК ім. С.М. Кірова було нагороджено перехідним Червоним прапором Міністерства культури СРСР і ЦК профспілок працівників культури „За високі показники у Всесоюзному соціалістичному змаганні культурно-освітніх закладів”. Директор РБК ім. Кірова Уманець Микола Павлович нагороджений орденом „Трудового Червоного Прапора”

 1997 рік – створено районний центр культури і дозвілля „Сватова-Лучка”

2000 рік – чоловічому гурту „Сватівські козаки”, керівник – Олександр Давиденко, інструментальному ансамблю, керівник Шаповалов О.В. (Центр культури і дозвілля „Сватова-Лучка”) присвоєно почесне звання „народний”.

2003 рік – Центр культури і дозвіллі „Сватова-Лучка” перейменовано в Народний дім „Сватова-Лучка”.

2009 рік –   Народний дім „Сватова-Лучка” перейменовано в КЗСРНД „Сватова-Лучка”

    

 

Адреса:

м. Сватове, Майдан Злагоди, 43

Телефон: (06471) 32549