Унікальне грецьке мереживо «лефкарітіка»

Лефкарійська вишивка - одна з визначних пам'яток Кіпру, яку можна забрати з собою на згадку, невід'ємна частина культури острова, свідоцтво давніх історичних подій і важлива частина світової культурної спадщини за оцінкою ЮНЕСКО.

Мистецтво вишивки по льону виникло на Кіпрі дуже давно на базі середньо-східного шиття. Вишивкою займалися всі жінки в родині, малюнок шиття був сімейною реліквією і передавався з покоління в покоління. У XIV-XV століттях, під час Венеціанського панування, кіпрська вишивка отримала європейське визнання: в 1481 році Кіпр відвідав Леонардо да Вінчі, він проектував оборонні споруди Фамагусти. Вважається, що великий Леонардо так був зачарований красою лефкарійскої вишивки, що придбав тут скатертину для прикраси Домського собору в Мілані, і навіть створив свій ескіз орнаменту! Досі один з традиційних візерунків носить його ім'я.

Унікальність і вартість вишивки обумовлена ​​копіткою роботою майстринь. Невелика серветка вартістю 50 євро вимагає до місяця роботи! Не дивуйтеся, що скатертина може коштувати кілька тисяч євро - в залежності від складності візерунка, робота над нею може зайняти до 9 місяців! Сьогодні, прогулянкою по вуличках Лефкару, Ви побачите майстринь, схилених над вишивкою. Якщо Ви підійдете розглянути їх роботу ближче, Вам з радістю покажуть і техніку вишивки, і сімейні книги з орнаментами, покажуть фотографії своїх прабабусь за роботою.

Не поскупіться, придбайте хоча б маленьку вишивку - Ви відвезете додому не тільки впізнаваний у всьому світі сувенір і, при тому, абсолютно унікальний виріб, але і шматочок культури і історії острова!

Лефкарійська вишивка буває білого, бежевого або пісочного кольору. Стежки укладаються таким чином, що готовий виріб однаково виглядає з обох сторін. Техніка вишивки сформувалася під впливом декількох культур, і являє собою унікальне поєднання різних прийомів: давньо-грецькі та візантійські геометричні візерунки, італійська обробка облямівки (ретічелло), мережка, вишивка гладдю. Вишивальниці не використовують п'яльця, а приколюють роботу шпильками до спеціальної дощечці.

У 2009 році лефкарійське мереживо було внесено до списку світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Уряд Кіпру дуже дбайливо ставиться до збереження традиційних ремесел, і здійснює програму підтримки майстрів. Все частіше на вулицях Лефкару можна побачити зовсім молодих дівчат, які вишивають під керівництвом своїх старших родичок.

ЮНЕСКО про Лефкаритику 

Фонд нематеріальної світової культурної спадщини (при ЮНЕСКО) про Лефкаритику

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Квітень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2