Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатішим

На декілька днів Національний музей народної архітектури та побуту України  перетворився в міні-Україну, де глядачі побували у всіх регіонах країни водночас завдяки фестивалю “Мандруй Україною". Гості ярмарку мали змогу взяти участь у будь-якому з майстер-класів, придбати сувеніри, продукти, побачити виступи кращих творчих колективів зі всіх регіонів країни.

«На фестивалі кожен з 24 регіонів України та Автономна Республіка Крим презентували свій туристичний, культурний і гастрономічний потенціал, провели майстер-класи з традиційних українських ремесел, поділились цікавинками»– розповіли організатори.

“Мандруй Україною” – фестиваль-виставка народно-художніх промислів та туристичних маршрутів України. Він об’єднав всі регіони країни в одному місті.

"Непослідовність кроків у сфері туризму призвела до появи напівфейкових організацій. Такого бути не може і зараз потрібно підійти до цього на виважених законних підставах для того, щоб як в Туреччині та Грузії туризм працював і приносив користь в цій сфері", - наголосив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів зазначила: "… Хочеться об’єднати зусилля маркетингу та промоції країни з державним приватним партнерством. Сьогодні немає організаційно-правової форми, яка б дозволяла створити таку організацію. Тому першим кроком стане прийняття закону про туризм…"

Луганський обласний центр народної творчості також взяв участь у цьому фестивалі.

Протягом трьох днів учасники фестивалю з усіх регіонів України працювали у єдиному, злагодженому ритмі, презентували свій туристичний, культурний і гастрономічний потенціал, проводили майстер-класи з традиційних українських ремесел, обмінювалися секретами майстерності та ділилися досвідом. У зоні народних художніх промислів з історією та технологією виготовлення народної ляльки, народної вишивки, мешканців та гостей Києва знайомили талановиті майстрині Аліна Тимощенко (Сєверодонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості) та учасниці обласного клубу "Золоте руно" Луганського обласного центру народної творчості Олена Бондаренко (м. Сватове) і майстриня з лялькарства Ольга Колтунова (смт Станиця Луганська).

 Майстриня Олена Бондаренко - керівник любительського об'єднання «Чарівна скринька» КЗ «Сватівський міський Народний дім "Сватова-Лучка" Сватівської міської ради - презентувала майстер-класи з вишивки, виготовлення ниткової ляльки "Янгол миру", створення сувенірів з державною символікою та унікальні обереги для рідних та близьких, з закодованим у вишивці ім'ям та найважливішими для кожного словами: "Щастя", "Мир", "Любов", "Здоров'я", "Злагода".

На колоритній виставці неймовірних ляльок майстрині Аліни Тимощенко завжди панувала дружня, доброзичлива атмосфера. Майстриня не тільки розповідала відвідувачам про історію виникнення, секрети створення кожної ляльки з власної колекції, а і проводила майстер-класи з виготовлення ляльки Торохкальце. Дорослі та малеча захоплювались розповідями та з задоволенням брали участь у майстер-класах.

Секретами виготовлення ляльки-мотанки, своїми роботами з текстилю та джуту ділилася з гостями Ольга Колтунова. Особливу увагу присутніх привернула робота майстрині "Коло", що уособлювала дух та атмосферу фестивалю.

Три дні відданої творчої роботи, нові знайомства, друзів, приємні враження, безліч позитивних емоцій і незабутні спогади про казково-мальовниче місто – Київ подарував гостям та учасникам фестиваль "Мандруй Україною".

Фестиваль проводився вперше, він організований Державним агентством розвитку туризму України за підтримки всеукраїнської спілки VISIT Ukraine.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5