Методичні рекомендації щодо проведення фестивалю української народної іграшки та гри

Заявки на участь у Фестивалі подаються за вказаним зразком ( положення та додатоки 1 та 2) до 3 липня включно на електронну адресу Луганського обласного центру народної творчості Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Напрямок «українська народна іграшка»

 

  1. У фестивалі приймають участь майстри декоративно-ужиткового мистецтва, вихованці гуртків, студій, клубів за інтересами, любительських та творчих об’єднань незалежно від підпорядкування, напрямком яких є декоративно-ужиткове мистецтво (віком від 8 років).

 

  1. Учасники Фестивалю за напрямком «українська народна іграшка» представляють автентичні іграшки, сучасні іграшки та предмети ігрового вжитку, виготовлені у найкращих традиціях української культури, авторські іграшки (ляльки, фігурки людей, казкових істот, тварин, лялькові меблі, посуд, іграшки - забавлянки з руховим та акустичним ефектом) виготовлені з різноманітного матеріалу (тісто, глина, тканина, деревина, солома, папір, іншого матеріалу).

 

  1. Кількість робіт представлених на Фестивалі – не обмежується. Кожна представлена іграшка повинна мати презентаційну картку з зазначенням назви іграшки, автора, використаних матеріалів.

 

  1. Кожен учасник Фестивалю проводить майстер-клас з виготовлення української народної іграшки, або виготовлення елементів іграшки.

 

  1. Виставковий майданчик та місце проведення майстер-класу учасник Фестивалю облаштовує власноруч (виставкове обладнання, предмети декору, забезпечення матеріалами для майстер-класу).

 

Напрямок «українська народна гра»

 

  1. У Фестивалі приймають участь працівники культури, окремі виконавці й творчі колективи.

 

  1. Звертаємо вашу увагу, що робота ігрових майданчиків є візитівкою та має відображати рівень культурно-масової роботи району.

 

  1. Кожен район розробляє презентаційну ігрову програму розраховану на 15 хвилин, яка б демонструвала одну українську народну гру, забаву. Програма, окрім безпосередньо інтерактиву, має інформувати глядачів про історію та причини виникнення даної гри, розвиток та існування її в умовах сьогодення.

 

  1. Презентаційні ігрові програми проводяться у чітко визначених часових рамках (розклад додається з програмою фестивалю).

 

  1. Кожен район, окрім презентаційної програми готує 3-5 постійно діючих ігор, що дозволяють долучатися новим гравцям під час ігрового процесу.

 

  1. Ігри, що діють постійно працюють весь час роботи ігрового майданчику, перериваючись лише на момент проведення презентаційної ігрової програми або за відсутності гравців.

 

  1. Оформлення ігрової зони, музичний супровід, необхідний інструментарій та реквізити учасники готують самостійно.

 

Звертаємо вашу увагу, що під час роботи фестивальних зон, за напрямком «українська народна гра»  відвідувачам буде запропоновано обрати кращу презентаційну ігрову програму. Учасники фестивалю, які отримають більшість схвальних відгуків глядачів, будуть нагороджені  Дипломом переможця.