Поради щодо участі в

обласному конкурсі аматорів театрального мистецтва «Гримаски»

Відповідно до положення про обласний конкурс аматорів театрального мистецтва «Гримаски» затвердженим наказом управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації від 20. 03. 2018 № 47-СЄ зареєстрованим у Головному територіальному управлінні юстиції у Луганській області 12. 04.2020р. за № 35/1791 з метою розвитку аматорського театрального мистецтва, підвищення ідейного та художнього рівня виконавської майстерності, задоволення естетичних та духовних потреб населення за допомогою української драматургії. Надаємо наступні рекомендації:

Обласний конкурс аматорів театрального мистецтва «Гримаски» проводиться з березня до грудня  включно 2020р у районних закладах культури Луганської області, відповідно до наданих заявок на прийняття участі у конкурсі.

Учасники обласного-конкурсу: у конкурсі беруть участь аматорські театральні колективи різних жанрів, напрямків, стилів, незалежно від відомчого підпорядкування.

Програма конкурсного виступу передбачає: представлення на конкурсі малі сценічні форми, моноспектаклі, етюди, сцени із спектаклів і п’єс, що мають композиційно закінчений характер або повноцінні вистави  тривалістю від 30 до 90 хвилин. Мова виконання українська, за художньою, ідейною, стилістичною потребою можливе часткове використання інших мов опираючись на режисерський задум.

 

Оцінювання виступів учасників конкурсу:

  1. Художній рівень репертуару.

Тема та ідейність обраного твору, рівень його художньої цінності.

  1. Режисерське втілення.

Умовно можна розділити на дві частини:

2.1 Режисерський задум

Режисерський задум – це ядро майбутнього сценарію, його теми, його ідеї.  Важлива чітка побудова каркасу виступу – його композиційна будова, навколо якої згодом кріпляться факти, доводи, тексти,  пластична і тональна дія, та ін. – весь драматургічний матеріал, а саме:

– Пролог та експозиція (вступ)

– Зав’язка

– Розвиток дії (основна частина)

– Кульмінація  

– Розв’язка 

– Фінал.

– Післядія

2.2 Сценічне втілення

Сюди входять і розкриття наскрізної дії, і цілісність акторських образів, і фізичне самопочуття дійових осіб, і, нарешті, атмосфера.

  1. Виконавча майстерність.

Загальний рівень майстерності виконавців. Рівень сценічної підготовки: фізичний, мовний, володіння виконавцем різноманітними  сценічними техніками, прийомами.

  1. Сценічна культура.

Сцена є ядром більшості культурних заходів і концертів, театральних постановок, мюзиклів, опер, різноманітних шоу і т.д. Сцена формує атмосферу, настрій, сприяє тим чи іншим переживанням людей-глядачів, надихає на певні рішення чи дії. Отже, важливим елементом є не лише розміри сцени, декорації, світловий дизайн, звуковий аспект, а й поведінка (сценічна етика) самих учасників заходу на сцені.

Поняття сценічна культура поділяється на дві частини:

4.1 Приготування до сцени (за кулісами);

Є ряд речей, котрі потребують підготовки ще задовго до запланованого заходу.

4.1.1 Специфіка сценічного одягу

Учасники повинні відповідально поставитися до цього пункту і самостійно подбати заздалегідь, щоб підготувати сценічний костюм. Одяг повинен відповідати характеру заходу, доповнювати створений сценічний образ, гармонійно поєднуватись з вирішенням сценічного оформлення.

– Якщо верх в обтяжку, тоді слід одягти вільний низ, і навпаки.

– Правильно підібрати довжину та розмір одягу , так, щоб  при піднятті рук не було видно оголених частин тіла.

– Нижня білизна не повинна просвічуватися, не виглядати.

– Уникайте глибоких вирізів в області декольте.

– Уникайте напівпрозорого одягу і речей, які сильно облягають.

– Якщо Вам потрібно одягнути колготки, то для сцени використовуйте лише тілесні відтінки. Не одягайте колготки темних кольорів, а також із візерунками.

4.1.2 Макіяж

         Ціль макіяжу – лише підкреслити Вашу красу, а не створити її.  Сценічний макіяж характеризується більш яскравими і насиченими тонами відповідно до Вашого образу.    

         4.1.4. Прикраси, біжутерія.

Обирайте прикраси в залежності від специфіки заходу та особливостей Вашої зовнішності. Всі особливості обговорюються з керівництвом під час підготовки. Парфуми, дезодоранти не використовуйте перед самим початком виступу, щоб не спричинити подразнення слизової оболонки носа інших виконавців.

 Перед виходом на сцену огляньте себе у великому дзеркалі та усуньте усі недоліки. Перевірте, чи защипнуті усі ґудзики, ширінки, блискавки, чи не брудне взуття. Тому майте при собі вологі серветки, гребінці, щітки для одягу, голки з нитками, губки, креми для взуття. Якщо дозволяють умови приміщення, то переодягніться у сценічний одяг незадовго до виступу.

4.1.5. Взуття

         Якщо Ваша участь передбачає рух по сцені, стрибки, тоді одягайте взуття, яке не буде обмежувати вас у рухах на сцені. Взуття повинно бути легким і практичним. Взуття не повинно бути з відкритими носами.

4.2 Безпосередньо сценічна етика

– З моменту, коли оголошено початок заходу, потрібно повністю сконцентруватись на своїй відповідальності.

– Будьте невимушені, розслабтесь.

– Слідкуйте, щоб не поправляти без потреби волосся, одяг.

– На Вас дивляться люди, знімають камери, тому не оглядайтесь по сторонам, не розглядайте декорації сцени, освітлення вгорі (не гуляйте поглядом по сцені). Дивіться  на аудиторію.

– Чітко вимовляйте всі слова разом з їх закінченнями.

– Вивчіть заздалегідь всі тексти напам'ять, щоб під час самого дійства ви змогли сконцентруватись на вивільненні енергетики та атмосфери свободи.

– Намагайтесь слідкувати за своєю поведінкою та рухами на сцені, щоб Ви без потреби не ставали спиною до аудиторії. Це неетично, і є проявом неповаги до людей.

– Якщо Ви помилилися не виявляйте це своєю мімікою чи жестами.

– Перед виходом на сцену вимкніть мобільні телефони, а не ставте їх на вібрацію. Краще залишайте їх у підсобних приміщеннях.

Беручи до уваги 150 річницю народження української поетеси, письменниці, перекладачки Лесі Українки під гаслом вшанування якої є 2020-2021рр. Рекомендуємо використовувати твори з творчості письменниці.

Нагородження учасників конкурсу:

  1. Всі учасники Конкурсу нагороджуються дипломами за участь.

2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІ ступенів із врученням подарунків.

 

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: