Методичні рекомендації щодо відзначення 30-ї річниці незалежності України

Дата проведення: 24 серпня 2021 року.

Місце проведення: м. Сєвєподонецьк, пл.. Перемоги.

Фольклорне свято «Традиції, що творять майбутнє»

Захід проходить у форматі концертної програми, за участю аматорських творчих фольклорних, вокальних, хореографічних театральних колективів об’єднаних територіальних громад Луганщини. Кожна територіальна громада представляє одне з календарно-обрядових дійств весняно-літнього циклу свят (обрядові, родинно-побутові дійства). Представлення звичаїв та обрядів проходить у вигляді театралізованого дійства з використанням вокальних, інструментальних композицій, танцювальних номерів тощо. Також це можуть бути обрядові  пісні або танці в основу яких покладено тематичний сюжет.

Реквізит для фольклорного дійства має бути задіяний  мінімально і швидко трансформуватися. Поява на сцені реквізиту повинна бути обіграна в процесі обрядового дійства.

Звертаємо вашу увагу на те, що в програмі фольклорного свята не виділяється час для монтажу та демонтажу реквізиту. Програма проходитиме в режимі нон-стоп.

Тривалість виступу кожної території 5-7 хв. Загальна тривалість концертної програми – орієнтовно 1,5 години.

Обов’язково до 25 червня 2021 року територіальні громади Луганської області надсилають до Луганського обласного центру народної творчості: відео з концертним виступом колективу та перелік колективів-учасників фольклорного дійства із зазначенням повної назви колективів, клубного закладу, керівника колективу.

Організатором заходу буде здійснено відбір номерів для загальної святкової концертної програми.

 

Виставка народних майстрів «Східна артіль»

Виставка буде розміщена у парковій зоні.

У виставці беруть участь усі території області. Презентаційний майданчик складатиметься із локацій за видами та напрямками народних художніх промислів.

Локація 1 - «Вишиванка кольорова» – демонстрація рушників та вишиванок з орнаментами, притаманними Луганській області. До експозиції входять зразки старовинних рушників та сорочок, які зберігаються у мешканців області та кращі зразки виробів майстрів сучасної вишивки. Кожна громада представляє вироби, притаманні її території.

Площа майданчика для майстра – 2м. (ширина майданчика) х 2м (глибина майданчика).

Обов’язкова робота екскурсоводів протягом усього періоду роботи виставки.

Локація 2 - «Руками майстра»  – демонстрація виробів народних художніх промислів за видами (гончарство, різьблення по дереву, ковальство, лозоплетіння).

Кожен з учасників представляє народні художні промисли, які побутують на його території.

Площа майданчика для майстра – 3м. (ширина майданчика) х 3м (глибина майданчика).

Локація 3 - «Артіль»  – майданчики для майстер-класів з виготовлення гончарних виробів, виробів з дерева, лози та художньої вишивки. Майстри, що представляють вироби народних художніх промислів проводять майстер-класи з виготовлення виробів за відповідним напрямком.

Площа майданчика для майстра – 2м. (ширина майданчика) х 2м (глибина майданчика).

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: