Методичні рекомендації щодо проведення щорічного обласного фестивалю «Луганщина – це Україна» - 2021

Дата проведення: 5 червня 2021 року.

Місце проведення: місті Сєвєродонецьк.

 

В рамках фестивалю планується проведення виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Витоки», концертна програма «Вінок України виплітаю з талантів рідного краю» за участю аматорських колективів та окремих виконавців області.

 

Виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Витоки»

Мета проведення: збереження та популяризація усіх видів традиційного та сучасного декоративно-ужиткового мистецтва серед населення, розвиток туристичного потенціалу регіонів Луганщини; охорона та популяризація елементів нематеріальної культурної спадщини.

Місце проведення. Виставка розташовується у парковій зоні (м. Сєвєродонецьк, пл. Перемоги).

Площа виставкового майданчика для кожної території – 4м. (ширина майданчика) х 4м. (глибина майданчика).

Умови проведення.

Виставка кожної з громад повинна поєднувати витоки традиційної культури Луганщини, які під впливом сьогодення трансформуються в сучасність. Народні умільці демонструють вироби традиційних народних ремесел та вироби виконані у сучасних напрямках та техніках декоративно-ужиткового мистецтва. Кожен учасник виставки (громада) оформлює курінь в традиційному стилі та презентує глядачу елемент нематеріальної культурної спадщини, який побутує на території громади. До презентації входить короткий опис елементу.

Вимоги до виставкового майданчика:

  • виставкова експозиція повинна бути оформленою у єдиній кольоровій гамі (наприклад, в оздобленні намету, павільйону можуть переважати кольорова гама та символіка громади);
  • елементи виставкової експозиції повинні бути оригінальними, додавати унікальну інформацію саме про територію, яка є учасником виставки (вироби традиційних та сучасних видів та напрямків декоративно-ужиткового мистецтва високої якості, які притаманні території);
  • презентація елементу нематеріальної культурної спадщини у вигляді презентаційних буклетів; бутафорії, якщо це кулінарні вироби;
  • презентація сувенірної продукції, яка відображає місцевий колорит; стенди з рекламними презентаційними буклетами, що як найширше розкривають туристичний потенціал території;
  • обов’язкова робота екскурсоводів протягом всього періоду роботи виставки.

 

Концертна програма

«Вінок України виплітаю з талантів рідного краю»

 

Місце проведення: м. Сєвєродонецьк, пл. Перемоги.

 

Концертна програма передбачає  виступи аматорських творчих колективів: вокальних, хореографічних, театральних колективів об’єднаних територіальних громад Луганщини.

Кожній громаді до 1 травня необхідно здійснити відбір 2-3 масових, яскравих, видовищних, запальних номерів, із зазначених вище жанрів, та надіслати до ЛОЦНТ відео концертних номерів. Організаційним комітетом фестивалю буде здійснено відбір номерів для загальної святкової концертної програми.

Вміст концертного номеру повинен розкривати тематику заходу (30-річчя незалежності України) та відображати назву загальної концертної програми «Вінок України виплітаю з талантів рідного краю». Також це можуть бути тематичні твори, присвячені рідному краю.

Тривалість номерів не більше 5 хвилин.

Якщо це вокальні номери, то виступ відбувається в живу, без використання фонограми (+).

Обов’язково всі громади до 1 травня надсилають до ЛОЦНТ відео концертних номерів та фонограми (-) для виступу, зазначених колективів та анкету-заявку, із заповненням усіх зазначених позицій і повністю, без скорочень.

Фонограми (-) повинні бути високої якості звучання. Обов’язково підписані, згідно назви номеру та виконавця.

Всім відділам буде надіслані методичні рекомендації та анкета-заявка.

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: