Фольклорна експедиція в село Гречишкине Новоайдарського району

 

14 червня 2016 року відділом дослідження та відродження фольклору та декоративно-ужиткового мистецтва Луганського обласного центру народної творчості була проведена фольклорна експедиція в село Гречишкине Новоайдарського району.

Актуальність проблематики польового дослідження і запису зразків усної народної творчості українців полягає у його спрямуванні на збереження нематеріальної культурної спадщини, її ідентифікації, документуванні, дослідженні та популяризації.

Головною метою проведеного фахівцями ЛОЦНТ дослідження стало знайомство з унікальними носіями фольклору – народним майстром Луганщини Ганною Кіндратівною Харламовою та народним фольклорно-етнографічним вокальним ансамблем «Калина».

Під час проведеного заходу дослідники зробили збір фольклорного матеріалу, здійснили  відео зйомку та  фотофіксацію досліджуваного середовища.

Панні Ганна провела майстер-клас для дівчаток села Гречишкине, під час якого юні учениці не лише познайомилися з ткацьким станком 19 століття, а й мали змогу попрацювати на ньому, закріпивши теоретичні знання  практичними навичками.

Учасниці  фольклорного вокального колективу «Калина» продемонстрували старовинне традиційне святкове жіноче вбрання та обряд прикрашання голови, який притаманний для мешканок села Гречишкине, використовуючи аутентичний одяг та прикраси, які вони отримали від своїх пра- прабабусь у спадок.

Окрім того, була презентована концертна програма  з  обрядів, звичок, ігор  та пісень цього села.

Наступним кроком експедиційного дослідження працівників Луганського обласного центру народної творчості стане систематизація та архівація зібраного фольклорного матеріалу.

Передевидися фото