Обласна творча акція "Жива мова - живий народ", присвячена Міжнародному дню рідної мови"

Рідна мова.

Мово рідна!

Колискова

Материнська ніжна мово!

Мово сили й простоти, –

Гей, яка ж прекрасна Ти!

Перше слово – крик любові,

Сміх і радість немовляти –

Неповторне слово «Мати» –

Про життя найперше слово…

Іван Багряний,1937 рік.

 

 

21 лютого 2017 року, у приміщенні Луганського обласного центру народної творчості пройшла обласна творча лабораторія – підсумок обласної творчої акції «Жива мова – живий народ», присвяченої Міжнародному дню рідної мови.

Даний захід, започаткований спеціалістами Луганського обласного центру народної творчості, вже став традиційним. У цьогорічній  творчій акції взяли участь 26 осіб майже з усіх районів Луганської області. Для участі в творчій акції «Жива мова – живий народ» було надіслано 54 творчі роботи: 51 вірш, 2 есе та 1 казку.

Зустріч ще раз довела, що зв’язок між поколіннями не втрачений, і молодь із задоволенням переймає досвід старшого покоління. Наймолодша учасниця творчої акції є ученицею другого класу, а найстарший учасник є пенсіонером і має дуже поважний вік – 78 років.

На відкриття обласної творчої лабораторії - підсумку обласної творчої акції «Жива мова – живий народ» завітали поважні гості – представники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Привітальне слово взяла заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери - Ольга Лішик, яка висловила подяку учасникам творчої акції за особистий внесок у розвиток та популяризацію української мови і літератури та патріотичне  виховання молодого покоління, а також,  привітала всіх присутніх з Міжнародним днем рідної мови.

Також, з промовою виступила головний спеціаліст  відділу у справах національностей та релігій управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації - Лада Грановська.

В ході творчої лабораторії учасники мали змогу продекламувати свої твори, обмінятися досвідом та обговорити актуальні питання у сфері української мови, літератури та  культури. Активну участь у творчій лабораторії взяла поетеса, член національної спілки письменників України – Ганна Гайворонська, яка продекламувала вірш «Я - українка».

Всі учасники заходу були нагородженні почесними дипломами за участь у обласній творчій акції «Жива мова – живий народ», присвяченій Міжнародному дню рідної мови.

По закінченні зустрічі всі учасники обласної творчої лабораторії «Жива мова – живий народ» долучилися до флешмобу «Шануймо рідну мову», започаткованого дітьми Станично-Луганського району, учасники із задоволенням декламували вірші як власного авторства,  які написані українською мовою, так і твори класиків української літератури.

Найголовніше те, що всі присутні на даному заході дійшли згоди у тому, що мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Луганщина багата на   талановитих, творчих, небайдужих людей, які люблять свій край та примножують його здобутки.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: