З робочим візитом до села Штормове Новоайдарського району

      19 травня з робочим візитом до села Штормове Новоайдарського району завітали представники управління культури, національностей та релігій Луганської ОДА: Олександр Козенко – заступник начальника управління – начальник відділу у справах національностей та релігій, Лада Грановська – головний спеціаліст відділу у справах національностей та релігій, директор Луганського обласного центру народної творчості – Ірина Дячук та начальник відділу культури Новоайдарської РДА – Алла Антипова.

 

       Мальовничий куточок Новоайдарщини – Штормове, що розташоване на лівому березі річки Айдар, за 20 км на північ від райцентру, веде свою історію з 1756 року. Саме історія цього села привернула увагу делегації, адже на даний момент більша частина населення є нащадками лемків, депортованих у 1944-1947 рр. Події тих років розпочали трагічну сторінку в історії карпатського етносу та значною мірою послабили історичну єдність лемків, але не змогли знищити культуру та вікові традиції. Це продемонстрували дбайливо збереженні традиційні лемківські костюми початку ХХ ст., техніки вишивки, що передаються в сім’ях з покоління в покоління та фольклор, що і сьогодні виконується місцевими жителями. Зразки культурних надбань, що були продемонстровані є унікальними пам’ятками, саме тому методистами Луганського обласного центру народної творчості будуть надаватися методичні поради щодо їх збереження. 

     Головним досягненням візиту стало рішення про створення громадського об’єднання лемків, обговорено можливі шляхи культурного  співробітництва. Ініціативними мешканцями була висунута пропозиція про проведення на території села відкритого обласного етнофестивалю, який проводився б з метою відродження, збереження та популяризації традиційних видів народного мистецтва, звичаїв, обрядів, відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної та української духовної спадщини лемків, підвищення соціального і мистецького статусу автентичного фольклору, виховання національної свідомості у молоді та залучення до вивчення та збереження фольклору, як першооснови національної спадщини.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: