Звання «народний» підтвердили аматорські колективи Сватівщини !

 

2 листопада 2018 року у приміщенні комунального закладу «Сватівський районний Народний дім «Сватова - Лучка»  відбулась атестація аматорських колективів щодо підтвердження звання «народний».

Народний ансамбль «Пролісок», керівник Валерій Петрович Ляшик (КЗ СРНД «Сватова - Лучка»).

 Колектив був створений у 1963 році. Засновник колективу – Заслужений працівник культури – Ангеліна Шмельова. 15 грудня 1967 року за заслуги в розвитку самодіяльного вокально – хорового мистецтва постановою колегії Міністерства культури УРСР присвоєно звання «народний» ансамблю «Пролісок». Більше 30 років незмінним керівником була Ангеліна Шмельова. Колектив мав 2 групи – чоловічу і жіночу, який об’єднував 30 учасників. Величезна концертна діяльність – характерна риса творчого колективу. Республіканські огляди у м. Києві, виступу на ВДНХ у м. Москва, дипломи І ступеню в обласних конкурсах воєнно – патріотичної пісні у м. Луганськ. Неодноразовий переможець багатьох Міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалів та конкурсів.

2014 рік – керівник колективу Петро Валентинович Ляшик.

У репертуарі колективу – сучасні, українські народні, класичні, авторські пісні.

Розвиток вокально – хорових навичок, сценічного руху, пластики, хореографії, створення повноцінного яскравого образу на сцені, пісенно – хореографічного малюнка - це стиль виступів, основний напрямок роботи народного ансамблю «Пролісок».

 

Народний квартет «Слобожани», керівник Дмитро Олегович Комісаренко (КЗ СРНД «Сватова - Лучка»).

Квартет «Слобожани» створено 19 травня 2000 року. Більшість пісень написана самими учасниками квартету – авторські. Музика, аранжування, вірші народжуються у творчому тандемі. В їхньому репертуарі є популярні пісні сучасних виконавців, але основою творчого процесу квартету залишається данина народним традиціям, які збагачують нашу культуру і духовність.

Квартет «Слобожани» є лауреатом ІІ Всеукраїнського огляду народної творчості, неодноразовим лауреатом обласного фестивалю українського фольклору, народної музики та етнографії «Червона калина». У 2003 році квартету «Слобожани» було присвоєно звання «народний». Колектив брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях, та усюди посідав призові місця.

Учасники колективу – випускники закладів культури Луганської області. Керівник колективу – Дмитро Комісаренко за фахом хормейстер, музикант, співак. Олексій Хомутов за фахом режисер, пише вірші, очолює Сватівську телерадіокомпанію. Валерій Ляшик закінчив Сєвєродонецьке музичне училище, пише та аранжує музику, володіє баяном та клавішними інструментами. Микола Бондарєв – випускник Луганського коледжу культури і мистецтв, працює у Сватівській телерадіокомпанії.

 

Народний чоловічий гурт «Сватівські козаки», керівник Петро Валентинович Ляшик (КЗ СРНД «Сватова - Лучка»).

Колектив був створений у 1997 році на базі Центру культури і дозвілля. До жовтня 2010 року його незмінним керівником був заслужений працівник культури України – Олександр Давиденко. Саме під його керівництвом чоловічий вокальний ансамбль досяг значних успіхів у виконавській майстерності. У 1998 році – колектив отримав перший вагомий здобуток – звання лауреата обласного фестивалю «Червона калина». Перший успіх за межами Луганської області прийшов до колективу на обласному фестивалі фольклору та етнографії у Донецькій області «Сіверський Донець», де колектив став дипломантом фестивалю. Окрасою колективу став музичний супровід у складі: сопілка, труба, бубон, бухало, малий склад ударних інструментів, контрабас, баян.

У 2000 році на запрошення Міністерства культури і мистецтв України та Полтавського обласного Управління культури «Сватівські козаки» в рамках «Сорочинського ярмарку» взяли участь у Всеукраїнському огляді народної творчості – отримали звання дипломантів.

За високий професіоналізм та виконавчу майстерність колективу «Сватівські козаки» було присвоєно звання «народний» від 05.09.2000 року. Колективу притаманна висока вокальна майстерність, підвладна і народна, і академічна манери виконання. Гармонійно звучать у їх виконанні  і історичні козачі твори, і побутові, і жартівливі в’язанки народних пісень. Але основою репертуару є авторські твори керівника колективу. За роки існування колектив стає лауреатом І та ІІ Всеукраїнських оглядів народної творчості, став єдиними від Луганської області учасником заключного концерту І Всеукраїнського огляду народної творчості в Національному палаці «Україна» (м. Київ), учасником Гала -  концерту Всеукраїнського фестивалю патріотичної пісні «Воля - 2002» у м. Івано – Франківськ, лауреатом ІІ, ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Слобожанський Спас», дипломантом Всеукраїнської виставки – ярмарки в музеї Національної академії наук України (с. Пирогове).

Зі своїми концертами і участю у фестивалях та оглядах «Сватівські козаки» побували в містах Львівської, Волинської, Рівненської, Івано – Франківської,  Полтавської, Київської, Харківської, Донецької областей. Немає жодного населеного пункту Сватівського району, де б не побував народний чоловічий гурт «Сватівські козаки».

З 2010 року колектив очолив Олег Федорович Комісаренко. За роки його керівництва колектив поповнив свій репертуар новими піснями, але  зберіг і попередній стиль.

 

Народна фото – відео студія, керівник Анастасія Андріївна Несховайко (КЗ СРНД «Сватова - Лучка»).

Студія була заснована у 1957 році. На той час керівником кіно-фотостудії «Прометей » був Бихун Володимир Іванович. Перший фільм аматори присвятили рідному краю та його історії – «Нашему городу – 300 лет». Після був створений любительський фільм «Космонавт - 2». Неодноразово ці фільми демонстрували на обласному телебаченні. В 1979 році колектив кіно – фотостудії отримав нагороду  - диплом ІІІ ступеня на обласному конкурсі за любительський фільм. У 1981 році колектив отримує почесне звання «народний». У 1986 році любительський кінофільм «Наша річка – наша турбота» на обласному конкурсі – огляді нагороджується дипломом І ступеня, який згодом демонстрували на обласному телебаченні. Дипломом ІІІ ступеня у 1987 році нагороджується любительський кінофільм «Пам’ять і священний обов’язок». Цей кінофільм приймав участь на міжобласній конференції по охоронні пам’яток історії та культури у м. Кам’янець – Подільський. У 2012 році колектив змінює назву на фото – відео студію. Змінюється і керівник. Фото – відео студія приймає активну участь у всіх районних  та міських заходах. У накопиченому  багажі студії фото та відео презентації, відеофільми, художні світлини. У місті проходять фотовиставки із залученням учасників студії.

Колективи продемонстрували високий рівень виконавської майстреності, тому обласна атестаційна комісія буде рекомендувати управлінню культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації підтвердити звання «народний» даним колективам.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: