Майстер-клас від Ольги Машевської

23 листопада 2018 року в приміщенні позашкільного навчального закладу Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді пройшов майстер-клас з самчиківського розпису, який провела Народний майстер України Ольга Машевська.

В заході взяли участь 33 учасника з 12 міст та районів нашої області. А саме викладачі художніх шкіл, викладачі закладів системи освіти, художні керівники, методисти, керівники гуртків, любительських об’єднань міських, районних, сільських Будинків культури, студенти навчальних закладів, майстри народного мистецтва області.

У теплій дружній атмосфері відвідувачі мали змогу отримати практичні знання на тему «Відродження народного самчиківського розпису, як перлини українського мистецтва» та «Техніки та прийоми самчиківського розпису».

Учасники заходу дізнались, що самчиківський розпис –  переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Що саме у південно-східній Волині, на межі з Поділлям, здавна хати були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Малюнки на стінах були візитівкою кожної гарної господині, уважно придивлялись до них парубки, якщо в хаті підростала не засватана ще дівчина. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області, де це диво можна було побачити на власні очі ще у п'ятдесятих роках минулого століття. Тут в давні часи з'явився, з часом зник і нещодавно знов відродився і поширився Україною та світом мальовничий розпис, створений на основі традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва.

Всі учасники майстер-класу отримали сертифікати Луганського обласного центру народної творчості, які засвідчують участь у майстер-класі та унікальні навички володіння особливими техніками майже втраченого в Україні самчиківського розпису, які вони обов'язково використовуватимуть у своїй роботі та передаватимуть своїм вихованцям та учням.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: