Рада директорів міських та районних Будинків культури

 

   З січня 2015 року Луганський обласний центр народної творчості відновив свою роботу і вже чотири роки поспіль координує і досліджує роботу клубних закладів області, надає методичну та практичну допомогу  спеціалістам міських, районних, сільських будинків культури. На сьогодні мережа клубних закладів області складає 302 заклади, які налічують 1129 клубних формувань. Проведений аналіз виявив динаміку зростання інтересу населення до даних осередків культури, але визначив і проблеми щодо їх діяльності – це проблема доступу до культурних послуг, якості самих культурних послуг і продукту, їх конкурентоздатності, недостатня кількість професійних кадрів в сільських клубних закладах, матеріального та іміджевого потенціалу, потреба у ґрунтовному вивченні культурно-дозвіллєвих запитів та уподобань населення у кожній окремій громаді.

    Проаналізувавши окреслені проблеми спеціалісти ЛОЦНТ дійшли висновку про необхідність створення ради директорів міських та районних закладів культури клубного типу та об’єднаних територіальних громад Луганської області, метою якої є: об'єднання організаційно-методичних і творчих зусиль для вивчення й координації процесів культурного розвитку Луганської області; впровадження нових технологій і методик культурно-освітньої роботи та організації дозвілля; збереження та розвиток народної творчості, аматорського мистецтва, традиційної культури, нематеріальної культурної спадщини, народних промислів та ремесел Луганщини.

   22 лютого 2019 року в приміщенні Луганського обласного центру народної творчості відбулись збори очільників міських, районних Будинків культури  та Будинків культури об’єднаних територіальних громад метою яких було створення ради директорів  міських та районних закладів культури клубного типу та об’єднаних територіальних громад Луганської області.

  Розпочала засідання директор Луганського обласного Центру народної творчості Ірина Дячук, яка у своїй доповіді ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками діяльності та планом роботи ЛОЦНТ на 2019 рік.

   З презентаційним аналітичним звітом про підсумки роботи клубних закладів області за 2016-2018 роки виступила завідуюча науково-методичним відділом розвитку культурно-дозвіллєвої діяльності Луганського обласного центру народної творчості Анжела Филипська.

   Проект програми популяризації, збереження та охорони елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області до уваги присутніх представила методист з розвитку та збереження НКС Луганського обласного центру народної творчості Наталія Стрєльцова.

   Після плідного обговорення проблем, сучасного стану роботи клубних закладів, подальших перспектив їх розвитку на розгляд директорів було поставлено питання щодо доцільності створення ради директорів міських та районних закладів культури клубного типу та об’єднаних територіальних громад Луганської області, як ефективного механізму об'єднання організаційно-методичних і творчих зусиль для вивчення й координації та втілення процесів культурного розвитку Луганщини. Відповіддю на це питання стало одностайне рішення присутніх  про створення ради та обрання її голови, яким став Олександр  Тіханов,  директор Новоайдарського районного Будинку культури, заступником голови ради було обрано Ганну Рясну,  директора Лисичанського міського Палацу культури.

   По завершенні конструктивного діалогу  учасники заходу більшістю голосів затвердили проект Положення ради директорів  та обговорили  план першочергових завдань її діяльності, а саме: активізація організаційно-методичної роботи, виконання регіональних цільових програм у сфері культури у 2019  році, активізація роботи з дослідження, популяризації, збереження та охорони елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області, розробка критеріїв ефективності діяльності клубних закладів та системи моніторингу.

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: