2019 рік для нас ювілейній !

1 червня Луганська область святкувала низку урочистостей. Це і обласний відкритий фестиваль до дня заснування області «Луганщина – це Україна», і обласний фестиваль дитячої творчості «Моя мирна Луганщина», і обласна виставка видів традиційних ремесел та елементів нематеріальної культурної спадщини «Традиції, що об’єднують», і Гала-концерт та нагородження переможців обласного огдяду-конкурсу «Луганщина - світанок України».

Всі ці заходи неможливо представити без гуру з організаційної та методичної роботи Лугансько обласного центу народної творчості!

За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток української культури на Луганщині, формування національної свідомості, високий професіоналізм та з нагоди 80-річчя від дня заснування колектив Луганського обласного центру народної творчості нагороджено ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Луганської обласної державної адміністрації – Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

2019 рік для нас - ювілейний – 80 років. Рівно стільки часу наша установа координує роботу та надає методичну й практичну допомогу клубним установам, паркам культури і відпочинку, колективам художньої самодіяльності, аматорським об’єднанням та клубам за інтересами.

Зараз культурно-освітню роботу в області забезпечують 302 клубних установи, при яких існує 1091 аматорський колектив, що здійснюює свою роботу у різних жанрах мистецтва, де займаються більше 13 тис. учасників. 98 колектив має звання «народний», 16 - звання «зразковий». Також у клубних установах Луганської області функціонує 513 клубів за інтересами з понад 7 600 учасників.

Незважаючи на кризову ситуацію наш колектив продовжує роботу зі збереження культурної спадщини, традицій, звичаїв, обрядів місцевого населення, організації  дозвілля та зберігає власні традиції, яким вже 80 років.

Активна робота Луганського обласного центру народної творчості з 2015 по 2019 роки дозволила започаткувати такі масштабні заходи як фестиваль української народної іграшки та гри, обласний відкритий фестиваль-конкурс української культури та фольклору «Байбак-fest», обласний відкритий рок-фестиваль «Зі сходу до заходу»,  обласний конкурс патріотичної бардівської пісні «Оберіг пам’яті», обласний конкурс читців «Наша дума, наша пісня…», а також відновити проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас», Всеукраїнського молодіжного фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, обласного конкурсу патріотичної пісні «Воронцева слобода», обласного фестивалю хорових колективів ветеранів праці «Пісня, як доля» та обласного етно-фестивалю «Стежками Лемківщини».

З метою етнокультурного розвитку Луганської області, патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління Центром проводяться такі заходи як День поминання загиблих польських офіцерів, обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди», заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації, Всесвітнього дня культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

Фахівцями Луганського обласного центру народної творчості постійно проводиться робота з пошуку грантів у галузі культури. Колектив відкритий  для нових креативних ідей та можливостей співпраці з українськими та міжнародними  громадськими організаціями, асоціаціями, національно-культурними товариствами, закладами культури та творчими спілками.

Ми пам’ятаємо і вдячні всім митцям, методистам, науковим співробітникам, керівникам, які в різні періоди часу протягом 80 років працювали в ЦЕНТРІ та внесли свій вклад у роботу й розвиток нашої чудової установи!

Зараз Луганський обласний центр народної творчості знаходиться у Сєверодонецьку,  та, не дивлячись на нові виклики часу, молодий колектив ОЦНТ сповнений оптимізмом та новими творчими задумками.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: