Семінар «Робота клубних закладів області в сучасних умовах: виклики, інновації»

7-8 червня 2019 року відбувся обласний виїзний семінар для керівників закладів культури клубного типу «Робота клубних закладів області в сучасних умовах: виклики, інновації».

Протягом двох днів керівники клубів мали змогу спілкуватись, сперечатись, ділитися досвідом.

У ході роботи семінару були розглянуті питання реалізації державної культурної політики в клубних закладах та стратегії співпраці з місцевою громадою, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини, діяльності закладів культури по збереженню і розвитку традиційних видів народного мистецтва, поточних важливих та актуальних питань. Семінар відкрила директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук. Вона ще раз нагадала слухачам, що пріоритетом в роботі нашої галузі є збереження народної творчості, традиційних ремесел, нематеріальної культурної спадщини. Лекційні та практичні заняття провели: завідувач науково-методичним відділом Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Кристиніна,  Анастасія Літашова, провідний методист з фольклору та нематеріальної культурної спадщини ЛОЦНТ Надія Лебедєва. Бібліотекарі вибрали темою для своїх доповідей роботу в інформаційному просторі.

 Глобальна мережа Інтернет в Україні починає свою історію з 90-х років минулого століття. За невеликий період часу вона охопила більше третини дорослого населення (63%). Частка користувачів серед населення віком від 18 до 39 років сьогодні складає 92 % (за результатами досліджень КМІС у травні 2017 року). Інтернет – джерело найбільш свіжої інформації. Проте з розширенням глобальної комп'ютерної мережі, збільшенням кіль­кості доступної інформації й послуг виникає проблема перевірки та достовірності. Інформація, онлайн-навчання та онлайн-робота, проведення дозвілля – це свого роду стовпи глобальної мережі. Розрізненість структури (ніхто не може контролювати Інтернет одноосібно) та комерційна сторона забезпечують популярність мережі сьогодні. Із розвитком технологій швидкісного доступу до Інтернет, все більше користувачів потрапляють до «всесвітньої павутини». На жаль, багато користувачів не знають про ймовірні загрози та правила безпеки у Інтернеті. Це може призвести до сумних наслідків. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі.

Отже, які саме правила комп’ютерної безпеки запропонували доповідачі з  Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки. Будь ласка, ознайомтесь:

  1. Потрібно робити копії важливих даних на зовнішні носії інформації (зовнішні жорсткі диски, оптичні диски, флешки).
  2. Використання ліцензійного програмного забезпечення, регулярне оновлення його.
  3. Використання антивірусної програми із увімкненою функцією онлайн моніторингу. Регулярне оновлення антивірусної бази та періодичне сканування розділів жорстокого диску на віруси.
  4. Використання брандмауеру (firewall).
  5. Ігнорування електронних листів, отриманих від невідомих відправників. Не можна переходити за посиланням у них.
  6. Не можна зберігати конфіденційні дані на комп’ютері в незахищеному вигляді.

Тема доповіді Надії Лебедєвої: «Інноваційні форми роботи клубних закладів в сучасних умовах». Лектор торкнулась таких тем, як імідж закладу, інформаційні технології в культурі, робота з підлітками та молоддю, брендування закладу/території за допомогою нематеріальної культурної спадщини. Зміст доповіді Надії Лебедєвої можна відкрити за посиланням «Інноваційні форми роботи клубних закладів в сучасних умовах».

Учасники відвідали та ознайомились з роботою Шипилівського сільського клубу. Культорганізатор  клубу Ельвіра Козюберда ділилась з колегами досвідом роботи із громадою. У Білогорівському сільському клубі мали змогу долучитися до тематичного тренінгового заняття «Вчимося бути толерантними», яке провела в.о.завідувача клубу Ольга Соколова. Мирнодолинівський сільський клуб зустрів гостей виставкою виробів учасників любительського об’єднання декоративно-прикладного мистецтва «Червона Ниточка», керівник – завідувачка клубом Марина Кондратюк.

Після виїзного семінару була організована екскурсія до унікального Храму Божої матері «Призри на смирение». Місце це незвичайне, має свою чудову історію.

Упродовж двох днів роботи семінару панували творча робота та дружня атмосфера. Семінар отримав схвальні відгуки від учасників.