Турецька кухня – смачні традиції з глибини століть

«Цей світ не такий вже й поганий, поки в ньому є кава!» - так

про свій улюблений напій писала американська письменниця Касандра Клер.

 

Сьогодні ми привідкриємо завісу таємничості кави по-турецьки. Адже цей напій представляє собою національний напій Турції.

Кава по-турецьки претендує на звання найдавнішого методу приготування кави в світі. Це напій, який є легендарним завдяки приголомшливому смаку і надзвичайному аромату. Його смак вражає своїм різноманіттям — від солодкого до гіркого і густого. Така кава є класичним рецептом, який простий у приготуванні, але вимагає великої уваги.

Турки отримали уявлення про каву близько п`яти століть тому.. Вперше кава була привезена з Сирії до Константинополю (нині Стамбул) в 1555 році парою торговців. Рецепт приготування кави по-турецьким з'явився у другій половині XVI сторіччя на територіях Оттоманської імперії. Саме тут відкрилася перша у світі кав’ярня.  Мистецтво заварювання кави по-турецьки бере свій початок в гаремах султана. Завдяки вмінню заварювати каву потенційні наречені заробляли бали в очах потенційних чоловіків. Дана традиція підтримується і досі: однією із особливих традицій приготування кави по-турецьки є процес заручин, коли сім’я молодого чоловіка приходила в дім нареченої, щоб попросити її руки. Чоловік оцінював якості майбутньої дружини за смаком звареної нею кави. Навіть тепер наречена готує каву батькам майбутнього чоловіка і ті оцінюють її як господиню, а щоб уникнути небажаного шлюбу, дівчина до кави додає сіль замість цукру. Це щось на зразок української традиції виносити гарбуз небажаному нареченому, що все-таки прийшов свататися.

 Процес готування турецької кави пов'язани’ з багатьма ритуалами та традиціями. Традиційно каву варили на відкритому вогні, згодом її почали варити у спеціальних пісочницях з нагрітим піском.  Варіння кави в турці - сучасне мистецтво, яке потребує  обережності й уваги до дрібниць. Обсмажені і мелені зерна заварюють у джезві (турці), як правило з цукром, і подають у маленькій філіжанці. Зазвичай разом з кавою подають склянку холодної води та рахат-локум, деколи в каву додають фісташки, чорний перець, імбир, кардамон, корицю, гвоздику або жовток. Чашки перед подачею прийнято прогрівати. Для цього потрібно налити в них гарячу воду і залишити на хвилину або дві. Розливаючи каву в холодні чашки, ви ризикуєте пошкодити гармонію смаку напою.  Важливе правило турецької церемонії кавування: піна повинна бути!  Піна - ось показник кави, приготованого по-турецьки у відповідності з усіма правилами. Якщо вона тримається на ложці шапкою і не розтікається протягом декількох секунд, напій вдався. Якщо немає піни, господар втрачає обличчя.

Пити турецьку каву потрібно повільно, запиваючи кожен ковток крижаною водою - це посилить його смак, зробить по-справжньому яскравим і незвичайним.

Кава по-турецьки - родзинка Сходу. П'янкий, ароматний, злегка терпкий, густий і запаморочливий напій. Кава, з якою хочеться прокидатися вранці. Всесвітня популярність прийшла до так званої «турецької кави» за чудовий міцний смак і неповторний спосіб приготування і сервіровки. Це, мабуть, другий за популярністю напій в гостинній Туреччині.

За неповторний смак спосіб приготування кави по-турецьки в 2013 році був доданий до Списку нематеріальної культурної спадщини Юнеско. Сьогодні до списоку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять 981 об’єкти і культурних цінностей з 160 країн світу. Туреччину в ньому представляють 11 матеріальних об'єктів.

В Україні попит на каву по-турецьки значно перевищує пропозиції. Найпопулярнішими марками турецької кави залишаються: Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi (№1 як у Туреччині, так і за її межами), Kahve Dünyası Türk Kahvesi, Hisar Kahve 1928 Nurettin Kocatepe Türk Kahvesi.

Вам ще не захотілося чашечки міцної  та ароматної «турецької кави»?

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: