Майстер-класс для керівників вокально-хорових колективів

     

Відповідно до плану роботи Луганського обласного центру народної творчості, з метою вдосконалення художнього рівня аматорських вокальних колективів клубних закладів, 17 серпня 2019 року на базі Комунального закладу «Сватівський районний Народний дім «Сватова-Лучка» був проведений майстер-клас з вокально-хорового мистецтва за темою «Актуальні проблеми розвитку вокально-хорового мистецтва: тенденції, перспективи». Проводив майстер-клас заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеню, професор кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, член правління Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича, член Національної спілки журналістів України Петро Андрійчук.

На навчання прибули керівники аматорських вокальних колективів майже усіх районів Луганської області, а також з міст Львівської, Миколаївської, Донецької, Сумської, Вінницької та Запорізької областей.

Майстер-клас складався з двох частин: лекційної та практичної. Присутні уважно слухали лекцію та задавали питання, ділились власним досвідом та методами роботи.

Справжнє захоплення викликала у слухачів практична частина заходу, у якій на прикладі української народної пісні в обробці Петра Андрійчука «Ой, послала мене мати до Дунаю хусти прати» у виконанні народного хору «Слобожани» з смт. Новопскова (керівник - Заслужений працівник культури України Володимир Андрущенко) були розібрані методи та прийоми роботи над звуковеденням, динамікою, дикцією та артикуляцією в хоровому виконавстві. За результатами роботи було створено експромтом вокальний колектив гостей, учасників майстер-класу.

По завершенні заходу усі керівники вокальних колективів, які були на ньому присутні, отримали сертифікати.