Семінар «Принципи організації роботи сучасного клубного закладу»

У вересні 2019 року  відбувся семінар для директорів сільських клубних закладів області «Принципи організації роботи сучасного клубного закладу в умовах сьогодення».

Організатор семінару: Луганський обласний центр народної творчості

 Під час семінару заступник директора Центру розвитку «Демократія через культуру» Валентина Дем’ян розкрила 2 аспекти діяльності закладів культури в умовах сьогодення:

 

 

  1.       «Роль закладів культури в охороні нематеріальної культурної спадщини». В даній темі у формі інтерактивного діалогу учасники семінару говорили про методичні, інформаційні, просвітницькі форми діяльності клубних закладів, реалізація яких згуртує, зацікавить та спонукає громадськість на пошук дослідження та популяризацію нематеріально-культурної спадщини свого краю.

 

  1.        «Досвід Європейських країн у визначенні нової ролі клубних закладів». Дана тема ознайомила слухачів з успішним досвідом Болгарії, такою формою клубного закладу, як – читаліще. У другій половині XIX сторіччя саме читаліща стали осередком розвитку національної самосвідомості, розповсюдження національних цінностей та збереження народних традицій Болгарії. Основне призначення читаліщ – поєднання  якомога більше форм культурно-просвітницької діяльності в одному місці. До теперішнього часу читаліща у суспільній свідомості болгар ототожнюються з храмом, що об’єднує в собі функції бібліотеки, фольклорної студії, самодіяльного театру, краєзнавчого музею, музичної школи, курсів іноземних мов, клубів за інтересами та багато іншого. Головною відмінністю таких закладів в Болгарії є те, що в невеличких населених пунктах вони залишаються єдиним інформаційним центром, який несе в собі функцію збереження народних традицій та передачі їх поколінням. Саме завдяки читаліщам зберігається культурне життя багатьох Болгарскіх сіл. Учасники семінару дійшли висновку, що така форма діяльності є однією з оптимальних та може задовольнити всі аспекти соціокультурного життя громади, особливо у сільській місцевості,  але все залежить від ситуації на місцях.

Головне завдання клубних закладів та громад – об'єднатися  та створити простір для надання нових послуг, які б відповідали запитам населення, щоб господарем у такому «старому-новому» клубі став  звичайний відвідувач сільської громади, якого ми так довго і скромно зараховували до народу, але який споконвіку творив народне мистецтво. Маємо вчитися у нього і маємо навчитися разом із ним.