Робота з охорони елементів НКС

Для плідної безперервної роботи обласної комісії спеціалістами Луганського обласного центру народної творчості було здійснено ряд заходів, до яких увійшли методичні рекомендації та практична допомога відповідальним особам на місцевому рівні з виявлення та документування елементів НКС. Проведені семінари-тренінги з охорони та життєздатності вже зафіксованих елементів, здійснено серію дослідницьких експедицій з метою виявлення та фіксації елементів пов’язаних з традиційними ремеслами та господарськими знаннями і практиками.

З метою забезпечення охорони нематеріальної культурної спадщини, наявної на території області 11 жовтня 2019 року в приміщенні Луганського обласного центру народної творчості відбулось засідання обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області.

Першим пунктом у порядку денному обласної комісії було заплановано здійснити експертну оцінку наданих матеріалів елементів нематеріальної культурної спадщини: «Традиція випікання різнокольорового хліба сім’ї Ахтирських села Великоцька Міловського району», «Весільна різка села Кудряшівка» Кермінського району та «Білолуцьке лозоплетіння» Новопсковського району. Всі надані матеріали елементів відповідали рекомендованим вимогам порядку ведення облікової документації. Другим пунктом порядку денного комісія розглянула питання щодо рекомендації, або відхилення представлених елементів до Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області. В ході засідання члени комісії зазначили, що усі представлені елементи мають особливе значення для громад області, зберегти та забезпечити їх передачу наступним поколінням вкрай важливо. За рішенням експертів елемент «Традиція випікання різнокольорового хліба сім’ї Ахтирських села Великоцька Міловського району» на даний час має вузький ареал побутування - в межах однієї родини - тому запропоновано продовжити дослідження, моніторинг життєздатності елементу на місцевому рівні.

Одноголосно було прийнято рішення щодо порушення клопотання до управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації щодо внесення до Переліку Луганської області наступні елементи: «Весільна різка села Кудряшівка» Кермінського району та «Білолуцьке лозоплетіння» Новопсковського району.

Робота з охорони та  моніторинг життєздатності елементів триває!

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: