25.10.2019 жовтня відбувся семінар-практикум для керівників вокально-хорових колективів

Найбільш поширеними серед музичних мистецьких колективів в Луганській області є вокально-хорові колективи (їх налічується більш 500). Тому досить актуальною є організація різноманітних заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня та творчого обміну між артистами вокально-хорового мистецтва.

25 жовтня 2019 року на базі Сєвєродонецького  коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбувся семінар-практикум для керівників та артистів аматорських музичних колективів, методистів музичного жанру клубних закладів Луганщини «Національні традиції та розвиток сучасних виконавських прийомів і методів у вокально-хоровому мистецтві»

Учасникам заходу була запропонована наступна програма:

  • Методична доповідь на тему «Європейські вокальні та хорові традиції в сучасному виконавському просторі» завідувача відділу хорового диригування, викладача-методиста КЗ ЛОР «Дрогобицький музичний коледж імені В. Барвінського» Богдана Бондзяка;
  • Методична доповідь на тему «Особливості артистизму в хоровому виконавстві» заслуженого діяча мистецтв України, кандидата педагогічних наук, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія ФедьковичаОльги Чурікової-Кушнір;
  • Методичне повідомлення на тему «Особливості організаційної та музично-педагогічної роботи в самодіяльних хорах» викладача-методиста циклової комісії «Хорове диригування» ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» Ольги Горобинської;
  • Методичне повідомлення на тему «Сучасна інфраструктура концертного виступу. Практичні поради керівникам вокальних ансамблів і хорових колективів та вокалістам-початківцям» викладача циклової комісії «Спів (академічний, естрадний)» ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» Юлії Бражнікової.

Також у проведенні семінару-практикуму взяли участь творчі колективи:

студентський хор «Резонанс» кафедри музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (керівник – заслужений діяч мистецтв України Ольга Чурікова-Кушнір, концертмейстер – Олександра Кирстюк), народний хор Сєвєродонецького міського Палацу культури  «Козацькі наспіви» (керівник – Іван Крохмаль) та студентський естрадний хор Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва (керівник – Юлія Бражнікова).

На теоретичних та практичних заняттях семінару-практикуму обговорювались актуальні теми та питання щодо вдосконалення технічної та художньої складової виконавської майстерності, систематичної роботи  над репертуаром та підготовки до сценічних виступів, традиційного та інноваційного підходу у роботі над засобами хорової звучності, роботи над фольклорним матеріалом, використання інформаційних технологій у творчій роботі.

Також у виступах доповідачів йшла мова про загальні проблеми, з якими зіштовхуються  спеціалісти клубних закладів у вокально-хоровому жанрі: це рівень освіченості та орієнтування в теорії музики, професійне володіння голосом, вміння працювати в ансамблі з іншими виконавцями, вміння здійснювати аранжування, коректно інтерпретувати та записувати нотний текст.

Проведення заходу було дуже корисним та продуктивним для всіх присутніх слухачів: вони приймали активну участь в обговоренні тем семінару-практикуму.

По закінченні заходу всі слухачі отримали сертифікати від Луганського обласного центру народної творчості.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: