Участь у інформаційному дні від Українського культурного фонду

27 листопада 2019 року працівники Луганського обласного центру народної творчості взяли участь у інформаційному дні від Українського культурного фонду, який відбувся в офісі благодійної організації  «Восток-SOS».

Головна місія фонду –  впроваджувати нові механізми надання державної фінансової підтримки у сфері культури та креативних індустрій. Фонд сприяє творенню розвиненої екосистеми культури та креативності в Україні, яка уможливлює породження та розповсюдження в суспільстві нових сенсів та спільних цінностей; збереженню культурної спадщини та розвитку української культури в контексті актуальних світових тенденцій.  

Менеджер програми «Знакові події для української культури» Аліса Бондаренко  розповіла активістам та культурним діячам Луганської області про стратегічні цілі та пріоритети УКФ:

  • сприяння творенню культурного продукту;
  • підсилення ролі культури у розвитку суспільства;
  • інтернаціоналізація української культури;
  • розбудова інституційної спроможності.

Під час засідання модератором та учасниками заходу були окреслені та обговорені  головні питання секторальної підтримки та фінансування проєктів УКФ, порядку та умов подачі грантових заявок, етапи розгляду заявок, критерії технічного відбору та експертного оцінювання, дедлайни та багато іншого. Окрему увагу присутніх Аліса Бондаренко  звернула на ключові зміни в програмах УКФ на 2020 рік, а саме:

  • запровадження трьох додаткових програм; «Культура. Туризм». Регіони»; «Культура заради змін»» «Культурні столиці»;
  • запровадження секторальності у програмі «Інноваційний культурний продукт» (додано вісім лотів: музика; література; культурна спадщина; виставкові та кураторські проєкти; мода і дизайн; урбаністика та креативні хаби; локальні фестивалі; театр, танець, цирк);
  • пріоритизація кросссекторальних проектів;
  • фокусування програми підтримки аудіовізуального мистецтва на теле-, радіо- та медіа продуктах;
  • обмеження видавничого сектору виключно фаховою літературою та електронними книгами;
  • поповнення програми «Знакові події двома лотами: «Пам’ятні дати відомих подій для української культури»; «Ювілейні дати відомих особистостей для української культури».

Також пані Аліса підкреслила, що у 2018 та 2019 роках з 2775 заявок лише 28 було подано від Лугнаської області, а з 726,підтриманих УКФ проектів, лише 4 реалізовувались у регіоні. Серед них проєкт нашого Центру – «Нематеріальна культурна спадщина, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди».

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4