Різдвяні дива

16 грудня в світлиці Луганського обласного центру народної творчості пройшов обласний майстер-клас з витинанки. Захід спрямований на розвиток декоративно-ужиткового мистецтва області.

Наш Центр вкотре проводить практичні заняття з традиційних видів декоративно-ужиткового мистецтва щодо вдосконалення майстерності керівників клубних формувань будинків й клубів культури та народних умільців області. Представники міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінського, Сватівського, Новопсковського районів оновлювали знання та практичні навички під керівництвом провідного методиста з розвитку декоративно-ужиткового мистецтва  Наталії Стрєльцової.

Надзвичайний винахід людства – папір, з якого можна зробити багато цікавих і неповторних речей. Технології роботи з папером  різні: вирізування та відривання, аплікація та мозаїка, створення об’ємних композицій – вироби оригамі. Серед цих технологій особливе місце належить витинанкам. На свята українці виготовляли особливі витинанки: у вигляді сніжинок-зірочок, хреста, у вигляді барвінку чи постатей ангелів. Витинанка-хрест була оберегом, її  чіпляли на сволок, де висіла дитяча колиска.

Особливо корисні заняття цим мистецтвом для дітей, оскільки витинанка розвиває дрібну моторику, просторове мислення, художній смак.

Дорослі під час майстер класу мали можливість подумки поринути у давнину і відчути себе господарями, які привносять у свою оселю красу та затишок, або ж напередодн різдвяних свят у таємничій тиші витинають дивних янголяток чи різдвяні зірочки…

Тонкощами майстерності витинання та власним досвідом вирізування ділилась народна майстриня Луганщини Лариса Лисицька. Важливою для учасників стала теоретична частина заходу, бо розкрила історичні особливості виникнення витинанки. Методи та прийоми вирізування витинанки на різдвяну тематику учасники опанували на практичному занятті. Витинання з паперу ножицями — найпоширеніша техніка, що давала змогу майстрам досягти плавності ліній, вишуканості контурів і силуету, ажурності. Кінчиками ножиць вони витинали по краях «зубчики», «торочки», «вужики».

 Також присутнім продемонстровано фільм-презентацію робіт відомих українських майстрів  витинанки.

Результатом майстер-класу є власноруч виготовлена витинанка-янголятко – справжня традиційна хатня прикраса!

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: