Запрошуємо мешканців та гостей області відвідати обласний відкритий фестиваль-конкурс української культури та фольклору «Байбак-fest»

У 2020 році проведення фестивалю-конкурсу заплановане у чотири сезонні етапи:

- зимовий етап – 22 лютого 2020 року, смт. Новоайдар;

- весняний етап – 11 квітня 2020 року, м. Попасна;

- літній етап – 20 червня 2020 року, смт. Станиця Луганська;

- осінній етап – 24 жовтня 2020 року, м. Старобільськ.

Гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу відбудеться у заключному –  осінньому етапі фестивалю, який відбудеться 24 жовтня 2020 року в м. Старобільськ.

Фестиваль проходить з метою збереження самобутності українського народу, відродження його історичної свідомості та традицій, виховання національної свідомості у дітей та молоді, залучення їх до вивчення та збереження фольклору як першооснови національної спадщини, а також дослідження, вивчення і відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини свого краю.

Завдання фестивалю-конкурсу: залучення різних вікових груп населення до активної дослідницької і виконавської діяльності по збереженню обрядів, традицій, інструментарію, традиційних художніх ремесел; відтворення пісенно-вокальних традицій, особливостей народної хореографії, характерних для Луганської області; виявлення носіїв та знавців автентичного фольклору, удосконалення виконавської майстерності аматорських колективів; формування національної, громадянської самосвідомості молоді засобами фольклорно-етнографічного мистецтва.