Проведено обласний онлайн-семінар «Підготовка аматорських колективів до підтвердження, присвоєння звання «народний», («зразковий») у весняно-літній атестаційний період»

Луганський обласний центр народної творчості не припиняє своєї роботи і комунікації із закладами культури клубного типу області.

Сьогодні,13 квітня, Центром було проведено обласного онлайн-семінар на тему  «Підготовка аматорських колективів до підтвердження, присвоєння звання «народний», («зразковий») у весняно-літній атестаційний період». Семінар провела завідуюча відділом народної творчості Наталія Стрєльцова.

Участь в онлайн-конференції взяли директор ЛОЦНТ Ірина Дячук, завідувачі відділів ЛОЦНТ Наталія Стрєльцова та Анжела Филипська, методисти ЛОЦНТ; начальники відділів культури міськрад та райдержадміністрацій, директори міських, районних Будинків культури: комунальна міська установа «Палац культури» Рубіжанськї міської ради, комунальний заклад «Лисичанський міський Палац культури», комунальний заклад «Палац культури ім. В. Сосюри м. Лисичанська», комунальний заклад «Старобільський районний Будинок культури імені Т.Г. Шевченка», комунальний заклад «Станично-Луганський районний Будинок культури», комунальний заклад «Новопсковський центр культури, дозвілля, туризму і спорті», комунальний заклад «Новопсковський районний центр культури та дозвілля», Новобілянський сільський Будинок культури, Білолуцький сільський Будинок культури, Троїцький центральний Будинок культури.

Під час семінару розглядалися питання:

  1. Необхідні документи для підтвердження, присвоєння звання «народний», («зразковий»);
  2. Вимоги до програм колективів;
  3. Участь аматорських колективів в обласних Інтернет-акціях під час карантину.

Розкриваючи тему першого питання семінару завідувачка відділом народної творчості зазначила, що атестація аматорських колективів у весняно-літній період 2020 року відбудеться згідно графіку проведення атестації, але дещо в іншому форматі ніж зазвичай. Обговорено перелік пакету документів для підтвердження, присвоєння звання «народний», («зразковий»). Були визначені механізми надання накопичених матеріалів до атестаційної комісії. У другому питанні учасникам семінару надано методичні рекомендації щодо вимог до концертної програми та критерії оцінювання для кожного з жанрів мистецтва. Також було рекомендовано включати до творчих програм твори місцевих авторів.

Ще одне питання, якому приділили увагу – це участь аматорських колективів в обласних Інтерент-акціях під час карантину. Докладник наголосила, що під час карантину Центром проводяться заходи в Інтерент мережі,  відбуваються з метою розвитку та популяризації аматорського мистецтва; пошуку нових форм і методів роботи; виявлення та підтримки обдарованої творчої молоді; створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності; активізації творчої діяльності, обміну досвідом та підтримки кращих аматорських колективів.

Наприкінці семінару учасники мали змогу поспілкуватись один з одним та поставити питання організаторам заходу.