Візит на Відкритий фестиваль болгарської культури «БЪЛГАРИ ДА СИ ОСТАНЕМ!»

7 серпня  в Ботієвській об’єднаній територіальній громаді відбувся Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!», який з дружнім візитом відвідала директор нашого Центру Ірина Дячук на запрошення Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв. Мета візиту: обмін досвідом роботи, встановлення вже існуючих дружніх та професійних зв’язків, укладання договору між Луганським обласним центром народної творчості, Обласним методичним центром культури і мистецтв Запорізької обласної ради, громадською Спілкою «Асоціація національних меншин Запорізької області»  про співпрацю з національними товариствами Луганської та Запорізької областей.

Фестиваль «Българи да си останем!» започатковано з метою збереження та розвитку національно-культурних об’єднань, їх надбань і цінностей, згуртування представників національно-культурних товариств навколо спільних етнічних інтересів та підтримки талановитих митців Запорізького краю.

Пані Ірина привітала Ботієвську громаду з започаткуванням фестивалю, побажала благодаті, миру та злагоди. «Маю надію, що започаткований фестиваль стане традиційним і буде збирати шанувальників болгарської культури» - сказала пані директор.

За традицією, Луганський обласний центр народної творчості дарує на щастя та згадку вироби луганських майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Представники  Ботієвської об’єднаної територіальної громади - сільський голова Микола Чубуклієв і Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв - тимчасово виконуюча обов’язки директора Олена Златова отримали ляльки-мотанки майстрині зі Станиці Луганської, учасниці народного клубу «Золоте руно» Луганського обласного центру народної творчості Ольги Колтунової, «Бажанниця» та «Берегиня». 

Відбулось свято в селі Ботієве Приазовського району, в якому проживають етнічні болгари, чиї предки переселилися з Бессарабії в 1861-1862 роках. Село розташоване на правому березі річки Корсак, яка впадає в Азовське море і славиться гарною і корисною водою, «вітряками», виноградом та смачними болгарськими стравами.

«Самобутність - перше, що зацікавлює в будь-якій національності. Якщо люди дбайливо ставляться до своїх традицій і культури, це говорить про самоповагу і силу духу нації. Недарма вважається, що культура - це душа народу. В черговий раз я в цьому переконалась, коли відвідала  фестиваль болгарської культури в селі Ботиєве, – каже директор Луганського обласного центру народної творчості пані Ірина. - З усього Приморського району аматорські колективи дарували красу душі болгарського народу. Як чудово, що є такі різні, талановиті і красиві люди в нашій багатонаціональній країні!».

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: