Луганщиною продовжуються експедиції з виявлення елементів НКС

14 серпня 2020 року, з метою реалізації Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», створення обласного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини, спеціалісти Луганського обласного центру народної творчості здійснили виїзд до Лозно-Олександрівської об’єднаної територіальної громади.

В ході робочої поїздки проведено семінар з виявлення, дослідження, документування елементів нематеріальної культурної спадщини. В зустрічі взяли участь спеціалісти Луганського обласного центру народної творчості Наталія Стрєльцова та Альбіна Ткаченко, начальник відділу освіти, культури, бібліотек, молоді та спорту Наталія Бушля, головний спеціаліст відділу Дар’я Пономарьова та керівники закладів культури Лозно-Олександрівської селищної ради.

Під час проведення експедиції за допомогою методичних рекомендацій та практичної допомоги працівників Центру створено орієнтовний список  елементів НКС, які побутують на території громади, а також визначено  елемент для подальшої дослідницької роботи. Здійснені первинні дослідницькі заходи за участю представника родини носіїв елементу, які володіють знаннями та практичними навичками будівництва хлібопекарської печі. Сьогодні не тільки в селах громади для випікання хліба використовують старовинні печі, а також використовують її на пекарському підприємстві, для випікання хлібобулочних виробів.

Надалі заплановано детальне дослідження, опис та фіксація виявленого елемента.  

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: