Луганщина відзначила 29 річницю Незалежності України

24 серпня у місті Сєвєродонецьку відбулись обласні урочисті заходи  з нагоди 29-ї річниці Незалежності України. В рамках святкування гості та мешканці області мали змогу насолодитися яскравим, неповторним колоритом Луганщини, який дарували учасники обласної виставки виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Україна очима митців».

Щороку народні умільці всієї області збираються разом аби продемонструвати свої вироби, обмінятися досвідом, поспілкуватись. Цього року у виставці взяли участь понад 250 народних умільців, серед яких майстри творчих об’єднань, клубів за інтересами, народні майстри Луганщини, народні майстри України, заслужений майстер народної творчості України.

Виставку відвідали голова Луганської обласної державної адміністрації-обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Катерина Безгинська.

Почесних гостей виставки першими зустрічали народні умільці різьблення по дереву – Заслужений майстер народної творчості України Олександр Романенко (смт. Новоайдар) та народні майстри України, члени Національної спілки майстрів України Леонід та Олексій Терещенки (м. Сєвєродонецьк).

Далі перейняли естафету міста, райони та об’єднанні територіальні громади, де кожна з 18 територій області на своїх виставкових майданчиках демонструвала поєднання сучасного мистецтва та традиційної культури, яка під впливом сьогодення вдало трансформується в сучасність. Представлені вироби народних ремесел, традиційного декоративно-ужиткового мистецтва, старовинного українського строю та предметів побуту у поєднанні з виробами, які  виконані у сучасних напрямках та техніках декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, а також сувенірної продукції, рекламних буклетів, якнайкраще розкривали колорит кожної території. Велику увагу відвідувачів виставки привернули елементи нематеріальної культурної спадщини, які увійшли до презентацій виставки кожного з територій області. Фрагмент обряду покривання голови нареченої хусткою від Міловського району, Лисичанська шахтарська легенда про Шубіна, лєсєнки з костиліком в с. Борівське, весільні різки Троїцької громади та інше викликали у жвавий інтерес у відвідувачів.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Січень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31