Відбулася міжобласна онлайн-конференція щодо обміну досвідом з нематеріальної культурної спадщини

2 вересня 2020 року відбулася міжобласна онлайн-конференція щодо обміну досвідом з пошуку, фіксації, обробки та збереження нематеріальної культурної спадщини за участю Луганської, Донецької, Івано-Франківської та Львівської областей (згідно Меморандуму про співпрацю в рамках реалізації проєкту «Змінимо країну разом») в режимі конференції Zoom.

Луганщину представили директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук, завідувач відділом народної творчості Наталія Стрєльцова та методист з нематеріальної культурної спадщини Альбіна Ткаченко.

Організатором заходу виступив Донецький обласний навчально-методичний центр культури. Представники 4 областей мали змогу поділитися власним досвідом та здобути нову корисну інформацію щодо фіксації, обробки та збереження НКС на території України.

Розпочала конференцію директор Донецького обласного навчально-методичного центру культури Наталя Армяновська, яка звернулась з привітанням до учасників заходу.

Завідувач відділу Донецького обласного навчально-методичного центру культури Тетяна Денисова розповіла про особливості пошуку елементів НКС в Донецькій області. Виступ Донецької області продовжила керівник народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту «Заграйярочка» Волноваського районного центру культури і дозвілля Ірина Крюченко, яка розповіла про стан пошуково-дослідницької роботи елементів НКС у Волноваському районі. Також було презентовано збірки пісень, колядок Донечинни.

Методист з естетичного виховання Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Бондар Оксана поділилась інформацією щодо стану і перспектив збереження та розвитку нематеріальної культурної спадщини Львівщини – важливої складової культурної самобутності та самоідентифікації. Вона розповіла про місце та роль творчих спілок та майстрів традиційного народного мистецтва в секторі нематеріальної культурної спадщини. Продовжив виступ майстер-звіздар Новак Богдан, який презентував елемент нематеріальної культурної спадщини Львівщини – «Звіздарство», що просувається до Національного переліку. Майстер розповів історію виникнення та розвитку життєздатності цього елемента. Слухаючи Новак Богдана, всі учасники з захопленням поринули в чарівний світ звіздарства.

Завідувач відділом народної творчості Луганського обласного центру народної творчості Наталія Стрєльцова продемонструвала роботу нашого центру щодо реалізації Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», унаочнюючи досягнення центру в презентаційному форматі. Була надана інформація щодо структурування та формування місцевого та обласного реєстрів, наданий перелік елементів НКС обласного реєстру Луганської області. Продовжила доповідь методист з  нематеріальної культурної спадщини Центру Альбіна Ткаченко, яка розкрила питання щодо стану життєздатності елементів НКС на місцевому рівні. Розповіла про заходи, які проводяться для інформування та поширення знань про НКС на території області, методи формування,  збереження та популяризації елементів НКС.

Заступник начальника управління культури національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, голова обласної комісії з питань нематеріальної культурної спадщини, заслужений працівник культури України Мирослава Корнелюк надала вичерпні відомості про елементи НКС Прикарпаття, які занесені до національного переліку і до списку ЮНЕСКО. В презентаційному форматі були продемонстровані елементи НКС. Доповідь продовжила завідувач відділом нематеріальної культурної спадщини Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Стефанія Капустинська, яка розповіла про збереження та популяризацію кращих елементів НКС на Прикарпатті.

Наприкінці  конференції було прийнято рішення проводити подібні заходи щодо обміну досвідом у сфері нематеріальної культурної спадщини.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1