Онлайн-воркшопи «Культурна спадщина. Збереження та популяризація в умовах ОТГ»

22.09.2020 та 24.09.2020 Луганський обласний центр народної творчості взяв участь в  онлайн-воркшопах «Культурна спадщина. Збереження та популяризація в умовах об’єднаних територіальних громад (ОТГ)»

Отримати велику кількість змістовної, корисної та цікавої інформації про виявлення, збереження та розвиток культурної спадщини від професійної команди лекторів мали змогу директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук, завідувач відділу народної творчості Наталія Стрєльцова та методист з нематеріальної культурної спадщини Альбіна Ткаченко.

Організатором воркшопів виступила комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, яка отримала грант від Українського Культурного Фонду, в конкурсній програмі «Мережі й аудиторії» на реалізацію даного проєкту на базі платформи Zoom.

Участь взяли фахівці обласних центрів народної творчості та управлінь культури 9  областей – Київської, Запорізької, Чернівецької, Полтавської, Одеської, Закарпатської, Донецької, Луганської та Харківської.

Метою проєкту є сприяння посиленню інституційної спроможності мережі обласних центрів народної творчості, мережі відділів культури ОТГ у сфері культурної спадщини, підвищення обізнаності про важливість культурної спадщини в суспільстві та навчання представників органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, людей, які працюють в області культури, стратегії і розвитку у частині забезпечення надання ефективних культурних послуг, подачі рекомендацій щодо застосування інноваційних та культурних індустрій у впровадження тематики збереження культурної спадщини, створення принципово нових підходів до культурного розвитку громади, ОТГ через культурну спадщину.

Модераторами зустрічей виступили Олена Златова  та Руслан Дячук.

Великий обсяг інформації всі учасники воркшопів отримали від провідних фахівців Литви та України:

 Олена Арабаджи – директор науково-методичного центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я, проректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Україна) виступила розкривши такі теми, як:

 

  1. Культурна спадщина як ресурс розвитку територіальної громади. Досвід Мелітополя;
  2. Креативна економіка та культурна спадщина як важелі розвитку територій;
  3. Культурна спадщина: історія та досвід світової спільноти;
  4. Охорона культурної спадщини: український вимір.

 

Юрате Черневічюте – професорка двох вищих навчальних закладів: Вільнюської Академії мистецтв, кафедри ЮНЕСКО Культурного менеджменту і політики культури та Вільнюського технічного університету імені Гедиміна. (Литва) дуже змістовно розкрила роль спільнот у сприянні розвитку культурно-творчих галузей в регіонах Литви, на прикладі міста Алітус.

 

Віта Гуменюк – спеціаліст відділу з питань сталого розвитку КО "Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону" Одеської ОДА. (Україна) розповіла про комунікаційні стратегії.

 

Єкатерина Ліавринець  – професорка факультету креативних індустрій Вільнюського технічного університету імені Гедиміна (Литва) виступила з цікавими темами, такими як:

  1. Залучення громадян у розробку маршрутів у історичних районах;
  2. Креативна комунікація культурної спадщини: міські ігри.

 

Ганна Філь – тренер-консультант, старший викладач Академії праці, соціальних відносин та туризму, директор Навчально-консультаційного центру SIONAS, PR- технолог, бренд менеджер (Україна) докладно та змістовно виклала цікаву інформацію актуальних тем, таких як:

  1. PR та просування;
  2. Технології реклами, формування бренду та підвищення кількості відвідувачів культурних пам'яток.

 

Всі учасників воркшопів мали змогу  ставити запитання та спілкуватися з тренерами на розкриті теми, по закінченню заходу отримали сертифікати учасників та методичні посібники.

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1