Відбувся заключний етап обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest»

Протягом року Луганщиною крокував обласний відкритий фестиваль-конкурс української культури та фольклору «Байбак-fest». Фестиваль проходив у чотири сезонних етапи, кожен яких мав свою тематику та гасло, відповідно до циклу календарно-обрядових свят.

Три етапи Фестивалю відбулися в он-лайн форматі, що дало змогу взяти участь більшої кількості учасників та представникам інших областей України.

25 вересня відбувся заключний – осінній етап обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest», в якому взяли участь аматорські колективи, окремі виконавці, майстри народної творчості  Марківського, Міловського, Станично-Луганського, Сватівського, Новоайдарського, Старобільського, Новопсковського, Кремінського, Попаснянського, Білокуракинського, Троїцького районів, Троїцької, Білокуракинської, Красноріченської, Привільської, Новопсковської, Лозно-Олександрівської, Чмирівської об’єднаних територіальних громад, м. Рубіжне, м. Лисичанськ Луганської області та м. Чернівці, м. Харків, м. Київ, м. Рожище Волинської області, м. Жовті Води Дніпропетровської області, м. Теребовля Тернопільської області.

Учасники осіннього етапу змагались у шести номінаціях: «обрядові, родинно-побутові дійства, обряди», «народний танець», «народна пісня», «народний гумор», «народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво» та «сучасне українське декоративно-ужиткове мистецтво».

За результатами оцінювання журі визначило переможців осіннього етапу.

Номінація «народна пісня»:

- дипломанти ІІІ ступеняансамбль «Привільнянка» та ансамбль «Горлиця» Привільського сільського Будинку культури Привільської селищної ради Троїцького району (керівники Людмила Бойко, Наталія Алюшина); Ірина Капустянова, солістка Верхньопокровського сільського Будинку культури Підгорівської селищної ради Старобільського району (керівник Тетяна Решетняк);

- дипломанти ІІ ступенянародний фольклорний колектив «Берегиня» Цілуйковського сільського клубу Білокуракинської селищної ради (керівник Олена Видолоб); ансамбль «Баб'є літо» Кіндрашівського Будинку культури Станично-Луганського району (керівник Степан Табака);

- дипломанти І ступенянародний фольклорний колектив «Криниченька» Новопсковського районного Центру культури і дозвілля Новопсковського району (керівник Олена Соловйова); Тамара Мумладзе, солістка комунального закладу «Краснорічинський Народний Дім» Красноріченської сільської ради (керівник Раїса Зінова).

Номінація «народний танець»:

- дипломант ІІІ ступенядитячий танцювальний колектив «Зорецвіт» Троїцького центрального Будинку культури Троїцької селищної ради (керівник Ангеліна Мельник);

- дипломант ІІ ступенятанцювальний гурт «Аполло», смт. Білолуцьк Новопсковського району (керівник Анастасія Калиновська);

- дипломант І ступенязразкова хореографічна студія «Едельвейс» комунального закладу «Центр культури, дозвілля, туризму і спорту Новопсковської селищної ради» (керівник Ганна Доканьова).

Номінація «обрядові, родинно-побутові дійства, обряди»:

- дипломант ІІІ ступенянародний фольклорний ансамбль «Берегиня» Троїцького центрального Будинку культури Троїцької селищної ради (керівник Лідія Баєва);

- дипломант ІІ ступеня –  театрально-драматичний гурток «Маска» Новострільцівського сільського Будинку культури Міловського району (керівник Дмитро Чеча);

- дипломанти І ступеня –  клуб за інтересами «Дивосвіт» Марківського районного Будинку культури (керівник Білокобильська Раїса); народний самодіяльний драматичний театр Старобільського районного Будинку культури ім. Т.Г.Шевченка (керівник Галина Черв’як).

Номінація «народний гумор»:

- дипломант ІІІ ступеняАнастасія Майстру, учасниця народного театру «Лімпопо» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури» (керівник Надія Бражнікова);

- дипломант ІІ ступеняАнтон Травніков, учасник народного театру «Лімпопо» комунального закладу «Лисичанський міський Палац культури» (керівник Надія Бражнікова).

Номінація «народне декоративно-ужиткове, образотворче мистецтво»:

- дипломант ІІІ ступеняБузов Олександр, с. Вівчарове Троїцького району;

- дипломанти ІІ ступеняМотузний Андрій, с. Вівчарове Троїцький район; Михайлова Наталія, м. Лисичанськ;

- дипломанти І ступеняКравченко Володимир, смт. Новоайдар; Семенко Христина, м. Чернівці.

Номінація «сучасне українське декоративно-ужиткове,

образотворче мистецтво»:

- дипломанти ІІІ ступеняЧерна Тетяна, учасниця Кремінського районного творчого об’єднання «Скарбниця талантів» (керівник Лариса Гарькава); естетичний гурток «Оберіг» Цілуйківського сільського клубу Білокуракинської селищної ради (керівник Валентина Дяченко);

- дипломант ІІ ступеня Тетяна Моргунова, м. Старобільськ;

- дипломанти І ступеняСвітличний Михайло,  м. Старобільськ;  Пономаренко Тетяна, смт. Марківка; Аксьонова Лариса, с. Височинівка Марківського району.

 

А також за результатами чотирьох етапів журі визначило володаря Гран-прі фестивалю – народний фольклорно-етнографічний колектив «Білолучанка» Білолуцького сільського Будинку культури Новопсковського району (керівник Людмила Шуляк). Колектив справжня творча лабораторія, що займається пошуковою, дослідницькою, виконавською діяльністю та реконструкцією автентичного співу і гри на народних музичних інструментах. Колектив в неодноразовим учасником фестивалю і завжди в повній мірі розкриває тематику заходу.

Окремо, заохочувальними відзнаками, були відмічені учасники фестивалю-конкурсу:

- «Надія фестивалю» – театральний колектив «Арлекін» Попаснянського районного Будинку культури (керівник Марина Радіонова-Сороколад;

- «Берегиня традицій» Жмакова Любов, керівник гуртка «Народні ремесла України» ЗЗСО «Дивосвіт», м. Жовті Води Дніпропетровської області; Дубровська Марина, м. Харків; Поліщук Марія, керівник любительського об’єднання «Ренесанс» Рожищенського районного Дому «Просвіта», м. Рожище Волинської області;

- «Солодка емблема фестивалю»  – Лунякіна Олена, м. Старобільськ.

Вітаємо переможців осіннього циклу та володаря Гран-прі обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest»!

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1