Обласний культурно-мистецький захід «Магія рідного слова»

21 лютого світова спільнота відзначатиме  Міжнародний день рідної мови. Цю дату 22 роки тому запропонувала святкувати  ЮНЕСКО,  виступивши таким чином за підтримку багатомовності і наголошуючи на тому, як важливо берегти, плекати та розвивати мови різних народностей. Адже за кожною з них – цілий світ традицій, народної музики, поезії, обрядів, звичаїв, фольклору та національного різноманіття.

19 лютого 2021 року за підтримки та участі управління культури, національностей, релігій та туризму, Луганського обласного центру народної творчості, в приміщенні обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбувся обласний культурно-мистецький захід «Магія рідного слова», присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Багатомовність Луганщини, традиції та культурне розмаїття свого народу презентували присутнім представники грузинської, єврейської, польської, ромської, вірменської національних спільнот:

Луганський обласний благодійний фонд «Хесед Нер», заступник директора фонду Діана Головіна;

вірменська громада міста Лисичанська, Нора та Ліліт  Арусханян; 

громадська організація «Ромаї дума», Андрій та Маргарита Миколаєнко;

громадська організація «Старобільське товариство любителів польської мови та культури «Міст надії», голова Олена Удовенко;

представники благодійного обласного фонду «Центр грузинської культури»

та студенти обласного Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва» Бикова Дар’я, Буднік Вікторія, Скнаріна Анастасія, Ірина Бондарчук, Віолетта Бондарчук.

З вітальним словом до присутніх звернулась заступник голови  Луганської обласної державної адміністрації  Катерина Безгинська.

Представники різних національних спільнот Луганщини ознайомили присутніх з цікавими особливостями рідної мови, історією та культурними традиціями свого народу. Святковий настрій та теплу атмосферу зустрічі підтримували національні пісні й вірші у виконанні учасників заходу.

Відзначаючи день рідної мови ми стверджуємо про неодмінне право кожної людини говорити власною мовою, адже мова – первинна ознака нації  і людини, скарбниця культури й духовності.  Як сказав   видатний український педагог, публіцист, письменник, поет Василь Сухомлинський: «Мова – це цілюще джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. ..»

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6