Відбулась онлайн нарад директорів клубних закладів базових/центральних клубних закладів об’єднаних територіальних громад Луганської області

Луганський обласний центр народної творчості продовжує роботу  з ефективної комунікації клубних закладів області

24 березня 2021 року, з метою об’єднання координації діяльності директорів клубних закладів області, вдосконалення організаційно-методичної, творчої роботи, обміну кращими практиками та досвідом з організації процесів культурного розвитку, ЛОЦНТ організував онлайн нараду директорів клубних закладів базових/центральних клубних закладів об’єднаних територіальних громад.

Нараду провела Директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук, участь у заході взяли завідувач науково-методичного відділу з організації культурно-дозвіллєвої діяльності Анжела Филипська, провідний  методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною Альбіна Ткаченко, директори 18 центральних клубних закладів Старобільського, Сєвєродонецького, Сватівського, Щастинського районів Луганської області.

Теми засідання:

важливість збереження і розвитку клубних формувань клубних закладів області  в умовах сьогодення;

перелік та ведення документації клубного закладу;

роль клубних закладів у пошуково-дослідницькій роботі щодо виявлення елементів НКС.

Відкрила нараду директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук. У своїй доповіді пані Ірина розповіла про стан мистецького аматорства та творчої діяльності клубних формувань в області. Звернула увагу присутніх, що попри складнощі роботи в карантинних умовах, клубним закладам вдалось не тільки зберегти, а й розширити діяльність творчих клубних формувань на своїх територіях. Розпочали функціонувати новостворені колективи у Міловській,  Новопсковській, Сватівській, Марківській об’єднаних територіальних громадах. Але й разом з тим потрібно приділити більше уваги розвитку хореографічного, театрального мистецтва на територіях, адже кількість творчих колективів цих напрямків має загрозу зменшення. Під час розмови директор Центру зазначила, що клубним закладам, щоб впевнено працювати у складних соціально-економічних умовах, необхідно не лише організовувати соціокультурні заходи, а й здійснювати постійні комунікації з різними верствами населення. І важливим чинником таких комунікацій є саме робота різних за жанрами й напрямками творчих об’єднань.

Своєю чергою, перед присутніми виступила завідувач науково-методичного відділу з організації культурно-дозвіллєвої діяльності Анжела Филипська, яка розповіла про важливість розширення діяльності любительських об’єднань та клубів за інтересами на територіях ОТГ, як однієї з основних ланок комунікації з населенням, носіїв інтересів громади з різних напрямків соціокультурного життя, осередків творчого, інтелектуального, культурного та іншого спілкування. В процесі бесіди, завідувач відділу окреслила всі переваги співпраці клубного закладу, об’єднань за інтересами та мешканців громади, розповіла про засоби пошуку та залучення таких об’єднань до роботи клубного закладу.

Наступним питанням учасники засідання обговорили тему ведення документації клубного закладу, як інструменту якісного й ефективного керівництва. Для урахування в роботі керівників спеціаліст ЛОЦНТ назвала основні види документації, які повинен мати клубний заклад (нормативна, планова, облікова та звітна документація). Належне ведення обліково-звітної документації є важливим інструментом, який  надає можливість  проаналізувати стан справ щодо усього обсягу роботи закладу, дати оцінку основних показників діяльності його структурних підрозділів, виявити проблеми та причинно-послідовні зв’язки, визначити негативні фактори та фактори успіху, згідно з якими спланувати свою діяльність на наступний рік, зауважила пані Анжела.

Завершила виступ спеціалістів Центру провідний  методист по роботі з нематеріальною культурною спадщиною Альбіна Ткаченко. Під час розповіді провідний методист зазначила важливість збереження та примноження культурної спадщини своїх територій та роботи працівників клубних закладів у цьому напрямку. Звернула увагу, що для ідентифікації, охорони життєздатності та популяризації елементів НКС на місцевому рівні необхідно проводити роботу з використанням різноманітних форм та методів збереження і популяризації здобутків нашої культури, це заходи з врегулювання охорони й забезпечення презентації елементів НКС, активізація роботи працівників клубних закладів, пошуково-дослідницька діяльність, залучення до співпраці представників інших організацій чи установ, проведення інформаційно-просвітницьких та культурно-мистецьких заходів.

Під час вільного спілкування учасники наради обговорили діяльність клубних закладів в умовах новітніх змін, їх роль як соціокультурних, інформаційних, просвітницьких, культурних центрів в житті громади. Шукали рецепти успіху, кращі практики, шляхи співпраці та обміну досвідом у майбутньому. Головне в роботі клубних закладів це не втратити ланку взаємодії з відвідувачами, перетворитись для мешканців громади на дійсні відкриті, сучасні культурні простори, де кожний може знайти собі заняття до душі, розкрити свій потенціал у будь-якому напрямку, відпочити, отримати корисну інформацію, реалізувати творчі здібності й просто відчути себе потрібним та почутим у своїх прагненнях та ідеях – на цьому позитивному ствердженні закінчилась нарада директорів клубних закладів базових/центральних клубних закладів об’єднаних територіальних громад області.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5