Заклади культури області розпочали підготовку до відзначення 30-річчя Дня незалежності України

1 квітня 2021 року Луганський обласний центр народної творчості  провів установчий  семінар «Відзначення 30-ї річниці Дня незалежності України. Організація та підготовка»

У семінарі взяли участь 56 керівників структурних підрозділів у сфері культури, спеціалістів та директорів клубних закладів області.

Відкрила семінар директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук. У своїй доповіді директор центру ознайомила присутніх з основними заходами ЛОЦНТ, які відбудуться згідно з Програмою загальнообласних заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України», розробленою Луганською обласною державною адміністрацією, а саме:

  • щорічний обласний фестиваль «Луганщина – це Україна», в рамках якого запланована виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Витоки» та концертна програма, за участі творчих колективів області «Вінок України вплітаю з талантів рідного краю»;
  • фестиваль української народної іграшки та гри, за участі майстрів декоративно-прикладного мистецтва, спеціалістів закладів культури та учасників творчих колективів області;
  • заходи з відзначення та святкування 30- ї річниці Дня незалежності України: фольклорне свято «Традиції, що творять майбутнє»; виставка народних майстрів «Східна артіль».

Пані Ірина оголосила загальні умови та порядок проведення заходів, звернула увагу учасників семінару про важливість належної та ретельної підготовки творчих колективів до участі в них. Додатково Ірина повідомила учасникам про початок проведення  обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості Луганської області «Луганщина – світанок України», який проходитиме у два тури:  І тур – місцевий, проводиться з 20 квітня по 31 липня 2021 року, в закладах культури територіальних громад Луганської області; ІІ тур – обласний, проводиться з 20 вересня 2021 року по 20 жовтня 2021 року, в закладах культури адміністративних центрів територіальних громад Луганської області. 

Під час розмови директор центру назвала гасло Огляду-конкурсу –  «Квітчаємо талантами Луганщину свою» і звернула увагу присутніх, що Огляд-конкурс є підведенням підсумків роботи творчих самодіяльних колективів сільських, селищних, міських рад Луганської області за два роки.  

За темами семінару виступили  завідувачі відділів Центру Наталія Стрєльцова та Анжела Филипська, вони детально ознайомили присутніх з концепцією, положеннями, специфікою організації, критеріями та умовами участі в обласних заходах.  Розповіли про основні засади підготовки та участі творчих колективів, майстрів народної творчості у щорічному обласному фестивалі «Луганщина – це Україна», фестивалі української народної іграшки та гри, заходах з відзначення та святкування  30- ї річниці Дня Незалежності України.

Завідувач відділу народної творчості, Наталія Стрєльцова розповіла учасникам семінару про організаційні засади та  вимоги до оформлення виставкових майданчиків, критерії участі творчих колективів у концертній програмі «Вінок України вплітаю з талантів рідного краю» та фольклорному святі «Традиції, що творять майбутнє», наголосила на важливості участі у святкових заходах колективів, які мають звання «народний», «зразковий», звернула увагу на дотримання естетичного вигляду під час концертних виступів колективів.

Завідувач науково-методичного відділу з організації культурно-дозвіллєвої діяльності Анжела Филипська доповіла присутнім про мету та завдання фестивалю української народної іграшки та гри; зробила акцент, що головна мета фестивалю – це відродження, збереження і розвиток українських народних традицій гри та іграшки. У ході розмови Анжела Филипська наголосила на важливості того, що під час проведення фестивалю його учасники повинні не тільки демонструвати глядачам традиційні українські іграшки або ігри,  а й проводити обов’язковий екскурс про історію, причини їх виникнення, розвиток та існування їх в умовах сьогодення.

У додатковій темі спеціалісти ЛОЦНТ розповіли про головні чотири складові для учасників обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості Луганської області «Луганщина – світанок України». У ході бесіди учасники семінару отримали методичні поради та консультації щодо оформлення та презентації виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва та її відеозапису; підготовки портфоліо місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини; підготовки відео презентації «Заклади культури сільських, селищних, міських рад: діяльність та творчі досягнення»; підготовки концертної програми творчих колективів, окремих виконавців сільських, селищних, міських рад Луганської області.

Діалог завершився на позитивній ноті з побажаннями успіхів в підготовці та участі у прийдешніх святкових заходах, присвячених відзначенню видатної історичної події – День Незалежності України.

 

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31