Великодня лялька – подарунок від серця

Лялька-мотанка або вузликова лялька є символом мудрості, оберегом для захисту сім'ї і будинку від всього недоброго. Традиційна лялька-мотанка робиться без використання ниток та голок, виключно шляхом намотування, Традиційно лялька не має обличчя, бо це сакральна річ. Замість обличчя намотувався хрест з ниток. Всі елементи одягу ляльки-мотанки є символічними: спідниця уособлює землю, сорочка – три часи: минулий, теперішній і майбутній, а головний убір - зв’язок із небом.

17 та 25 березня 2021 року, з метою розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, виховання естетичної свідомості молоді, гармонійного розвитку особистості, Луганським обласним  центром народної творчості проведено серію майстер-класи з лялькарства. Учасниками яких стали працівники закладів культури Станично-Луганської територіальної громади та працівники ЛОЦНТ.

Секретами виготовлення Великодньої ляльки-мотанки ділилася майстриня Ольга Колтунова (смт. Станиця Луганська), учасниця обласного народного клубу «Золоте руно». 

В ході майстер-класів учасники ознайомилися з історією лялькарства та тонкощами виготовлення Великодньої ляльки. Лялька «Великодня» символізує жінку, яка йде зі своєю родиною на Великдень освячувати дари. Виготовляють її ще до Вербної неділі, ставлять на підвіконня, щоб було видно з вулиці. Після переносять на стіл до пасхальних дарів. Лялька переважно червоного кольору, яскрава. У одній руці у неї вузлик зі шматочком хліба. Другою рукою лялька тримає гілочки верби, які перед Великоднем змінюють на маленьку свічечку.

Про це та багато іншого учасники дізналися під час майстер-класу, а найголовніше, напередодні Великодніх свят, виготовили оберіг своїми руками.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31