Відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас»

Раз на два роки сотні талановитих учасників об’єднує Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас». Захід проводиться Управлінням культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації і Луганським обласним центром народної творчості з метою збереження та популяризації української культури, фольклорної спадщини, розвитку аматорського мистецтва, розширення культурних зв’язків, виявлення та підтримки обдарованої творчої молоді.

         Не зважаючи на те, що цього року Фестиваль-конкурс проходив у дистанційному форматі, завдяки проведеній організаторами потужній інформаційній кампанії, вдалось пробудити інтерес до цієї події серед широкого загалу української творчої спільноти.

         У шести номінаціях Фестивалю-конкурсу взяли участь  198 учасників з 11 територій України. Це аматорські вокальні, хореографічні колективи, солісти-вокалісти, поети та майстри декоративно-ужиткового мистецтва з Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської, Рівненської, Донецької, Запоріжської, Дніпропетровської, Херсонської, Черкаської та Київської областей.

         Програма Фестивалю-конкурсу виявилась насиченою та колоритною. Вона охопила багато стильових напрямків з кожного виду мистецтва, розмаїті склади колективів з різножанровим репертуаром, артистів, виступи яких відрізнялись унікальною та неповторною манерою виконання. Також в конкурсній програмі було представлено багато авторських поетичних та музичних творів.

         Виступи та роботи конкурсантів оцінювало високоповажне журі у наступному складі: Петро Андрійчук - заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ст., професор кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, член правління Всеукраїнського хорового товариства ім. М. Леонтовича, член Національної спілки журналістів України, лауреат премії ім. Івана Огієнка (голова журі), Марина Яворська -       заслужений діяч мистецтв України, директор Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва (заступник голови журі), Наталія Стрєльцова - провідний методист з розвитку декоративно-прикладного мистецтва Луганського обласного центру народної творчості, керівник обласного народного клубу «Золоте Руно» (секретар журі), Ірина Дячук - директор Луганського обласного центру народної творчості, Ірина Сєрєкова - головний балетмейстер Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, Тетяна Старанко - викладач Відокремленого підрозділу «Брянківський коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», Олена Бугайова - голова предметно-циклової комісії «Спів (академічний, естрадний) Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, Юлія Бражнікова - викладач предметно-циклової комісії «Спів (академічний, естрадний)» Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, Олена Босенко - лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів, солістка Луганської обласної філармонії, Наталія Пасічник -       Заслужений працівник культури України, методист вищої категорії циклової комісії «Спеціалізоване фортепіано» Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, Віолета Домарєва - методист з розвитку театрального мистецтва Луганського обласного центру народної творчості, член Національної спілки театральних діячів України.

         За результатами конкурсних переглядів були визначені переможці Фестивалю-конкурсу.

         У номінації «Слобожанський вернісаж»:

         Заохочувальний приз - Оксана Котова, смт. Новоайдар Щастинського району Луганської області; Олена  Іванченко, м. Сєвєродонецьк Луганської області; Аліна Холоша, м. Лисичанськ Сєвєродонецького району Луганської області;

         Дипломант ІІІ ступеня - Зоя Сікора, учасниця клубу «Творча стежина», м. Рубіжне Сєвєродонецького району Луганської області (керівник Ольга Ліхачова);

         Дипломант І ступеня -  Олександр   Жук, смт. Мілове Старобільського району Луганської області; Анастасія Малійова, м. Рубіжне Сєвєродонецького району Луганської області; Олена   Корнієнко, м. Черкаси Черкаської області;          Дипломант з відзнакою «Золотий фонд фестивалю» - Володимир Вдовиченко, народний художник Луганщини, м. Старобільськ Луганської області; Тетяна Моргунова, м. Старобільськ Луганської області; Олександр Башун, народний майстер Луганщини, учасник творчого об’єднання майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Скарбниця талантів», м. Кремінна Сєвєродонецького району Луганської області (керівник - народна майстриня Луганщини Лариса Гарькава);

         Дипломант з відзнакою «Берегиня традицій» - Любов Семенова, методист, керівник гуртка декоративно-ужиткової творчості «Лада-Арт» Херсонського державного будинку художньої творчості, м. Херсон Херсонської області; Лілія Ліптушенко, народний майстер України, смт. Великодолинське Одеської області; Ірина Павлюкова, с. Нововасилівка Вільнянського району Запорізької області;

         Дипломант з відзнакою «Солодка мрія фестивалю» - Наталія Жарко, учасниця творчого об’єднання майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Скарбниця талантів», м. Кремінна Сєвєродонецького району Луганської області (керівник - народна майстриня Луганщини Лариса Гарькава);

         У номінації «Поетичний курінь»:

         Дипломант ІІІ ступеня - Раїса Мізірна, керівниця Новопсковського літературно-поетичного об’єднання «Ліра» комунального закладу «Новопсковська централізована бібліотечна система» Новопсковської селищної ради Старобільського району Луганської області;

         Дипломант ІІ ступеня - Ірина Перекліта, м. Заводське Миргородського району Полтавської області;

         Дипломант І ступеня - Світлана Фоменко, с Вільне  Волноваського району Донецької області;

         У номінації «Слобожанські візерунки»:

         Дипломант ІІ ступеня - хореографічний колектив «Гармонія» Палацу культури хіміків ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (керівник  Олена Мунтянова);

         Дипломант І ступеня - народний танцювальний колектив «Світанок» Кремінського Будинку культури Кремінської міської ради Сєвєродонецького району Луганської області (керівник Тетяна  Глушакова );

         У номінації «Калинова зоря»:

         Заохочувальний приз «Зіркова пісня» - народний вокальний ансамбль «Пролісок» комунального закладу «Сватівський міський Народний дім «Сватова-Лучка» Сватівської міської ради Сватівського району Луганської області (керівник Валерій Ляшик);

         Дипломант ІІІ ступеня - народний вокальний ансамбль «Надія» комунального закладу «Успенівський сільський клуб» Покровської об’єднаної територіальної громади Донецької області (керівник Ірина Сич);

         Дипломант ІІ ступеня - народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Семперпрімо» комунального закладу «Старобільський міський Будинок культури імені Тараса Григоровича  Шевченка» Старобільської міської ради Луганської області (керівник Марина Карпуніна);

         Дипломант І ступеня - народний аматорський колектив «Водограй» комунальної установи «Мереф’янський міський будинок культури» Мереф’янської міської ради Харківського району Харківської області (керівник Анастасія Рождественська);

         У номінації «Козача вольниця»:

         Заохочувальний приз «Зіркова пісня» - гурт «Берег душі», смт. Лозно-Олександрівка Лозно-Олександрівської селищної ради Сватівського району Луганської області (керівник Ігор Марченко);

         Дипломант ІІІ ступеня - народний ансамбль народної пісні «Слобода» комунального закладу «Центр надання культурних послуг Новопсковської селищної територіальної громади» Старобільського району Луганської області (керівник Тетяна Хворостян); народний вокальний козацький гурт «Чорномор» комунального закладу «Міський Палац культур «Дружба» Южницької міської ради Одеського району Одеської області (керівник Анатолій Патюк);

         Дипломант ІІ ступеня - народний хор комунального закладу «Палац культури і мистецтв» Станично-Луганської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області (керівник Галина Будаєва); народний вокальний ансамбль «Земляки» комунального закладу «Центр надання культурних послуг Новопсковської селищної територіальної громади» Старобільського району Луганської області (керівник Віталій Соловйов);

         Дипломант І ступеня - народний хор «Козачі наспіви» комунального закладу «Сєвєродонецький міський  Палац  культури» Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (керівник Іван Крохмаль); народне аматорське вокальне тріо «Червона бинда» комунального закладу «Палац культури» Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області (керівник Людмила Панекало);

         У номінації «Пісенна слобода»:

         Заохочувальний приз «Зіркова пісня» - Тетяна Хворостян, солістка комунального закладу «Центр надання культурних послуг Новопсковської селищної територіальної громади» Старобільського району Луганської області; Микита Жила, соліст Троїцького центрального Будинку культури Троїцької селищної ради Сватівського району Луганської області; Олена Борисова, солістка комунального підприємства «Міловський центральний Будинок культури Міловської селищної ради» Старобільського району Луганської області;

         Дипломант ІІІ ступеня - Ірина Капустянова, солістка Верхньопокровського сільського Будинку культури Старобільської міської ради Старобільського району Луганської області (керівник  Тетяна Решетняк); Анжеліка Титаренко, солістка Палацу культури ім. В.І. Кошелєва, смт. Ківшарівка, м. Куп’янськ Харківської області (керівник Ганна Шахіджанова);   Дипломант ІІ ступеня - Оксана Самойленко, солістка сільського клубу «Мрія» Марківської селищної ради Старобільського району Луганської області; Анна Тішаєва, солістка комунального закладу «Марківський селищний Будинок культури» Марківської селищної ради Старобільського району Луганської області;

         Дипломант І ступеня - Олена Соловйова, солістка комунального закладу «Центр надання культурних послуг Новопсковської селищної територіальної громади» Старобільського району Луганської області; Надія Несмашна, солістка Палацу культури хіміків ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

         Володарем Гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас-2021» став народний хор «Червона калина» Палацу культури м. Чорноморська Чорноморської міської громади Одеського району Одеської області (керівник Яна Наумова).

         Щиро вітаємо переможців та бажаємо наснаги і натхнення для подальших творчих звершень!

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: