Відродження українських національних традицій

10 листопада Луганський обласний центр народної творчості взяв участь у обласному семінарі «Відродження українських національних традицій», організатором якого виступив Донецький обласний навчально-методичний центр культури. Метою заходу є підвищення рівня обізнаності працівників закладів культури, методистів клубних закладів та майстрів народного мистецтва; сприяння розвитку національної культури та самосвідомості; популяризація народних мистецьких традицій та обмін досвідом роботи між працівниками закладів культури.

 

У семінарі взяли участь близько 100 представників Луганської, Тернопільської, Донецької областей та міста Київ.

Програма заходу та напрямок роботи семінару розкривали теми фольклору та обрядовості, національні традиції та  розвиток декоративно-ужиткового мистецтва. А саме, про класифікацію та існуючі різновиди народної іграшки, історія їх виникнення, виготовлення та використання розповіла Ірина Дячук, директор Луганського обласного центру народної творчості. Також пані Ірина поділилася досвідом організації та проведення фестивалю української народної іграшки та гри, який щороку проходить в області і має велику популярність не тільки серед майстрів народного мистецтва, але й серед населення Луганщини. Своїми знаннями на тему «Правильна вишивка, або як не пошитися у дурні» поділилася Людмила Огнієва, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Про традиції весняного циклу Тернопільщини розповіла Богдана Синенька, провідний методист зі збору  та узагальнення фольклору Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.

Насичену програму семінару продовжили відеоматеріали календарно-обрядового циклу свят та майстер-класів з виготовлення народної святкової атрибутики та народної ляльки.

Луганський обласний центр народної творчості презентував майстер-клас з виготовлення народної іграшки «Сорока-ворона», який провела Ольга Колтунова, майстриня обласного народного клубу «Золоте руно».

 

Переглянути відео майстер-класу

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5