День Соборності України 2022

 

… Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"

Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
«Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!»

Леся Храплива-Щур

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця визначна подія відбулася 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі.

День проголошення Акту возз’єднання УНР і ЗУНР став доленосним у житті та історії України. Ця подія знаменувала етнічне та територіальне об’єднання українських земель і навічно викарбувалася в історію України величним національним святом - Днем Соборності. Споконвічна мрія України про єдність і свободу її народу та земель нарешті здійснилася.

Історія України – це історія боротьби і виснажливих битв за волю і незалежність. Сьогодні питання єдності, соборності та суверенітету України знову актуальне, а наша віра і досі залишається непохитною. Сучасний День Соборності позначив нові акценти і пробудив патріотизм, яким сьогодні живуть і дихають усі свідомі громадяни.

З метою виховання у підростаючого покоління патріотизму і гордості за героїчне минуле українського народу, 19 січня у Світлиці Луганського обласного центру народної творчості було проведено культурно-просвітницький захід «…Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!», на який було запрошено студентів першого курсу Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу. Студенти були не лише глядачами, але й активними учасниками заходу.

Ведучі зустріли студентів промовою та державним гімном України. Відеолекторій допоміг заглибитися в далекий 1919 рік. Під час перегляду відеофільму «Свято злуки. Політика пам’яті» студенти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу. Відеохроніка історичних подій і патріотична поезія звучали могутнім набатом і, сподіваємось, не залишили байдужим жодного.

А зануритися у ті часи, доторкнутися до сторінок свого минулого та підсилити інтерес молодого покоління до побуту початку ХХ ст. допомогла народознавча виставка «Бабусина скринька».

За переглянутими історичними матеріалами було проведено інтерактивну вікторину. Висока активність учасників заходу – свідчення інтересу молоді до непересічних подій української історії.

Акт Злуки двох частин України став втіленням нестримного прагнення народу до возз'єднання. І сьогодні, після стількох років, День Соборності України не втратив свою цінність для українців. З огляду на сучасну ситуацію, питання єдності країни, як ніколи актуальне.

Щорічне відзначення цього свята підкреслює прагнення народу України до суспільної консолідації, ідеалів свободи, демократії та національної єдності.

Ми щиро віримо у щасливе і мирне майбутнє у процвітаючій, вільній, єдиній, незалежній Україні!

 

Перше наше слово з нами повсякчас,
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Хай же мир і дружба поєднають всіх,
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж у нас одна!

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5