Конференція «Традиційна культура в умовах глобалізації: виклики війни»

17-18 червня 2022 року Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва зібрав науковців на щорічну Науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Традиційна культура в умовах глобалізації: виклики війни» в режимі онлайн.

Військова агресія не змогла завадити провідним діячам культури і мистецтва, педагогам, мистецтвознавцям зустрітися та поділитися гострими науковими проблемами, ідеями, а також практичним досвідом дослідження і збереження української культури в умовах війни.

В роботі конференції онлайн та заочно взяли участь 96 учасників з різних міст України (Києва, Сум, Тернополя, Хмельницького, Житомира, Львова, Дніпра, Чернігова та ін.), з Республіки Молдова та Китайської Народної Республіки, а також науковці, які зараз знаходяться в Німеччині (Гамбург), Бельгії (Брюссель), Великобританії (Лондон) та Канаді (Торонто).

З доповіддю «НКС в окупації: життєздатність та роль НКС» на конференції виступила директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук. В своїй доповіді пані Ірина розкрила такі теми, як спостереження за нематеріальною культурною спадщиною під час окупації, психологічна та практична допомога носіям нематеріальної культурної спадщини, а також засоби маркування для збереження пам'яток матеріальної та нематеріальної культури, спираючись на досвід Польщі, Ізраїлю, країн Близького Сходу тощо.

Учасники обговорювали питання збереження фольклорних архівів українських дослідників в умовах воєнного часу, дослідження репрезентації настроїв громадськості в медіа засобами популярної культури, існування музеїв Харківської області в умовах російсько-української війни, досвід та науковий аналіз соціокультурного супроводу громадян у бомбосховищах Харкова в умовах військового стану та багато інших актуальних тем, що стосуються проблеми впливу війни на українську традиційну культуру.

Попри те, що війна змусила багатьох покинути домівки, формат онлайн дозволив зустрітися на конференції та обмінятися науковим і практичним досвідом.

Переглянути відео-версію можна за посиланнями:

https://youtu.be/dbtb1NSrkbU

https://youtu.be/Zwbi1uxyHE0

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4