Фестиваль борщу у Попасній

Автор: admin

Із страв славетних українських

Є найдревніша страва - борщ;

В нім сила, міць, здоров'я, свіжість,

Якщо той борщ - насправді борщ.

                               Віталій Криницький

 

28 вересня у Попасній пройшов ІІІ районний фестиваль української кухні «Свято Борщу», до якого долучилися методисти нашого Центру.

Близько восьмої години ранку у сквері закипіла робота: учасники фестивалю почали облаштовувати свої курені, розпалювати костри, накривати столи та готувати «господаря» цього дня – борщ.

Столи вражали пишністю та різноманіттям українських страв: пампушки, вареники, пиріжки, сало, ковбаса, млинці. Парк наповнювався ароматами смачної української кухні.

Об 11 годині ранку почалася урочиста частина свята. Після святкового привітання від керівництва району та міста, гостей фестивалю, свої музичні номери показали аматорські колективи району: пісні для усіх присутніх заспівав ансамбль Будинку творчості «Мелодія», а вихованці театрального гуртку районного Будинку культури своїми акторськими замальовками викликали посмішки у глядачів.

Також на фестивалі свої роботи представили майстри ужитково-прикладного мистецтва, обласна спілка бджолярів та учні загальноосвітніх закладів району. Діти прикрасили парк яскравими малюнками на асфальті та розвісили на деревах паперових білих голубів – символ миру. Символічним у цей день стало й урочисте відкриття нового фонтану.

Після цього було проведено жеребкування серед учасників заходу для визначення складу журі. Головою журі було обрано провідного методиста Луганського обласного центру народної творчості Надію Лебедєву. Проголосувати за улюблений борщ мали змогу й члени незалежного журі – пересічні громадяни, які прийшли подивитися на свято.

Цьогоріч презентували свої курені на святковому дійстві підприємства, установи та організації з усього Попаснянського району. Кожен курінь дивував різним підходом до організації, адже супроводжувалося куштування яскравими театралізованими постановками: демонстрували гумористичні інсценування, читали вірші, співали та танцювали. Звичайно, прийшлися до душі страви, якими частували.

Обійшовши усі курені, журі порадилося та обрало переможців: у номінації «Приз глядацьких симпатій» перемогу здобув міський Департамент Попаснянського районного водоканалу, у номінації «Найкращій Попаснянський борщ» перемогла Попаснянська міська рада.

Всіх учасників фестивалю було відзначено дипломами за участь,  цінними подарунками та тортами.

Свято борщу – вже стало доброю традицією Попаснянщини, тож чекаємо на наступну зустріч!

Переглянути фото

 

Читати також

20.01.2019

День Соборності 2019

08.12.2018

Патріотична Інтернет-акція «Уклін всім, хто край свій боронить»

25.08.2016

25-та річниця Незалежності України

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: