Участь у ІІ Всеукраїнській конференції «Імплементація Конвенції про охорону НКС: підсумки та перспективи»

Найважливою функцією культурної спадщини виступає збереження традиції і пам’яті про минуле. Україна знаходиться серед тих країн, які від початку підтримали ініціативу ЮНЕСКО у збереженні світової історико-культурної спадщини. У 2008-му наша держава приєдналася до Конвенції ЮНЕСКО, ухваливши закон «Про приєднання України до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини». Відтоді питання збереження народної культури українців набуло нового значення. Зберегти та розвинути багатство традиційної культури нашого народу, а також передати його наступному поколінню є одним із основних завдань органів у сфері культури. Координацією роботи щодо ідентифікації, дослідження, популяризації та охорони елементів нематеріальної культурної спадщини в Луганській області займається Луганський обласний центр народної творчості.

10 грудня 2019 року Українським центром культурних досліджень в прес-центрі Міністерства культури України в м. Києві була організована ІІ Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», в якій прийняла участь провідний методист ЛОЦНТ Ксенія Ганджа.

Відкрили конференцію привітальними словами начальник Головного управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Нечипоренко та директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.

Підсумки опрацювання звітів органів у сфері культури щодо виконання Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини підбив у свої доповіді заступник директора з наукової роботи УЦКД, міжнародний фасилітатор ЮНЕСКО з охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини Ілля Фетисов. У своєму виступі він зробив детальний огляд динаміки наповнення місцевих переліків НКС; віку носіїв елементів НКС; широту охоплення населення елементом НКС; аналізу видатків з місцевих бюджетів на заходи, пов`язані з охороною НКС у 2019 році. У доповіді Ілля зазначив, що Луганська область посідає одне з провідних місць у зазначених пунктах.

Звіт про проведення конкурсу «Жива традиція» представив директор з розвитку – заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ігор Абрам`юк. Після нагородження переможців конкурсу учасникам конференції було запропоновано ознайомитись з діяльністю лауреатів – Марії Самовол та Олексія Зайця, які у автентичній манері виконували українські народні пісні. Віночок українських пісень та коломийок представив слухачам лауреат премії Міністерства культури України – народно-аматорський етнографічний колектив «Лужанка» с. Лужки Витвицької ОТГ Долинського району Івано-Франківської області.

Презентацію реалізації плану охорони елементу НКС «Орьнек: кримськотатарський орнамент та знання про нього» за 2019 рік представила голова правління громадської організації «АЛЄМ» Есма Аджієва.

З презентаціями діяльності ОЦНТ на тему «Ми працюємо на традицію» щодо заходів з охорони нематеріальної культурної спадщини виступили представники Луганського та Чернігівського обласних центрів народної творчості. В межах презентації Ксенія Ганджа зробила огляд організаційних та інформаційно-методичних форм роботи щодо дослідження, популяризації, збереження та охорони елементів НКС, які координує Луганський обласний центр народної творчості (проведення лекцій, практичних занять, виставкової та концертної діяльності, фестивалів, майстер-класів тощо).

Активну участь в обговоренні цілей Конвенції та ролі держави і органів культури з охорони нематеріальної культурної спадщини, взяли представники громад Луганщини, Чернігівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття, Харківщини, Донеччини. По завершенні учасники конференції оглянули виставкові експозиції Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31