Чергове засідання обласної комісії з формування переліку елементів НКС

Збереження та примноження культурної спадщини належить до пріоритетних напрямків роботи області. 19 червня 2020 року Луганським обласним центром народної творчості проведено онлайн засідання обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області. Чергове засідання відбулося згідно плану роботи Управління культури, національностей та релігій ЛОДА та ЛОЦНТ.

У засіданні взяли участь фахівці-практики у сфері культури, науки, освіти, громадські діячі.

У порядку денному було розглянуто два питання:

  1. Звіт щодо проведення моніторингу та аналіз діяльності роботи у сфері НКС;
  2. Розгляд елементів НКС виявлених на території області за звітній період.

         Засідання відкрила директор Луганського обласного центру народної творчості, заступник голови комісії Ірина Дячук. В своїй доповіді заступник голови комісії звітувала про стан в області у сфері НКС, про проведення значної організаційної, інформаційно-методичної та практичної роботи, пов’язаної з виявленням, ідентифікацією, документуванням, охороною та популяризацією елементів НКС. Здійснено ряд заходів, за результатами яких працівниками ЛОЦНТ виявлено на території області чотири елементи НКС.

Про стан, дослідження, ідентифікацію виявлених елементів НКС доповіла завідувач відділом народної творчості ЛОЦНТ Наталія Стрєльцова. До розгляду комісії були представлені чотири елементи НКС, які виявлені на території області за період жовтень 2019р. – червень 2020р.:

- «Традиція виготовлення дріжджів в с. Новобіла» Новопсковського району;

- «Традиція приготування Різдвяної куті  у с. Вишневе» Чмирівської об’єднаної територіальної громади;

- « Приготування питного меду «Медограй» у с. Чмирівка;

-«Традиція виготовлення вареників з хвостиком в родині Дубини» Красноріченської об’єднаної територіальної громади.

Розглянувши надані матеріали, комісією було прийнято рішення  про доцільність проведеної роботи та рекомендувати відповідним відділам культури доопрацювати пакети документів, продовжувати роботи з виявлення, документування, збереження, охорони та популяризації виявлених елементів НКС.

Наступне засідання обласної комісії з формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Луганської області заплановане на жовтень 2020 року.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31