Продовжується робота ЛОЦНТ у галузі НКС

Ведеться непереривна робота Центру щодо імплементації Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону  нематеріальної культурної спадщини». З метою надання методичної, практичної допомоги щодо виявлення, фіксації елементів нематеріальної культурної спадщини на території Луганської області, спеціалістами Центру проведено низку робочих виїздів.

30 вересня у Новоайдарському районному краєзнавчому музеї відбулась робоча зустріч директора Луганського обласного центру народної творчості Ірини Дячук та працівників музею на чолі з директором Ганною Божковою. Протягом 2020 року працівниками районного краєзнавчого музею була проведена значна дослідницька робота з виявлення нових елементів НКС на території Новоайдарського району. Підчас зустрічі були розглянуті чотири виявлені елементи: «Випікання обрядових  пташок», «Співаківський квасок з хрінком», Приготування пиріжків з «таком» у селі Михайлівка Новоайдарського району», «Обряд зустрічі весни в селах Новоайдарщини». В ході зустрічі директор Центру, пані Ірина, надала методичні рекомендації щодо документування та фіксації виявлених елементів. Також обговорені питання ступеня життєздатності елементів та перспективи внесення до місцевого переліку елементів НКС.

          

8 жовтня в режимі он-лайн проведено семінар «Виявлення, документування та охорона НКС». Учасниками семінару стали працівники сфери культури Нижньодуванської об’єднаної територіальної громади. На даний час представники громади тільки розпочинають роботу з виявлення елементів НКС на своїй території. В ході он-лайн зустрічі завідувач відділом народної творчості Наталія Стрєльцова  звернула увагу присутніх на головні завдання Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону  нематеріальної культурної спадщини». Визначила проблеми з якими стикаються працівники на першому етапі виявлення та дослідження елементів НКС. Також, учасниками семінару, були обговорені труднощі, виникають під час збору та обробки матеріалів НКС. Присутнім були надані методичні рекомендації щодо виявлення, дослідження, фіксації елементу, а також оформлення облікової картки елементу.

9 жовтня в смт. Новопсков відбулась робоча зустріч директора ЛОЦНТ Ірини Дячук та начальника відділу культури, молоді та спорту Новопсковської районної державної адміністрації Ольги Козлової. В ході якої був розглянуті матеріали виявленого елементу «Домашні дріжджі села Новобіла».  Пані Ірина надала методичні рекомендації щодо інвентаризації елементу та внесення його до місцевого переліку елементу. Також учасниками зустрічі проведені консультації щодо надання пакету документів на розгляд обласної комісії з формування переліку елементів НКС Луганської області.

                          

Центр продовжить роботу в напрямку нематеріальної культурної спадщини Луганської області.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Жовтень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31