Проведено експедицію з виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини

25 листопада, з метою виявлення та збереження елементів нематеріальної культурної спадщини Луганщини, спеціалістами Обласного центру народної творчості здійснено виїзну експедицію на територію Шульгинської громади.

Древнє село – це перш за все глибокий слід життя і праці багатьох поколінь протягом чотирьох віків. Історія села - це історія діяльності його людей, талановитих і працьовитих. Тож на дивно, що саме сюди – в Шульгинку, ми провели експедицію з виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини.

Шульгинка – село у Луганській області, розташоване на лівому березі річки Айдар. Це село - найстаріший населений пункт Старобільського району, йому вже більше 400 років. За даними місцевих краєзнавців Шульгинку засновано близько 1607 року.

Назва села походить від прізвища отамана Шульгейка, який оселився тут на початку XVII століття. З того часу в народі село почали називати Шульгинкою, а невелику річку, що протікає через нього – Шульгою.

Масове заселення Шульгинки, переважно переселенцями з Правобережної України, проходило у 1686 році. Рятуючись від гніту польського, селяни тікали на Дике поле, будували тут укріплені городки і освоювали навколишні землі. Поселялось на цих землях і немало селян з Росії, які тікали від поміщиків-кріпосників.

В ході зустрічі, для учасників експедиції, в роботі якої взяли участь працівники закладів культури територіальної громади, проведено семінар з організації роботи виявлення та ідентифікації елементів нематеріальної культурної спадщини, надані методичні рекомендації щодо пошуково-дослідницької роботи на території громади.

Під час експедиції учасники експедиції виявили три елементи нематеріальної культурної спадщини та склали орієнтовний перелік об’єктів: «Традиції зустрічі лелек в с. Шулльгинка», «Традиція святкування Свята Тріїці», «Традиція виготовлення дерушків» (плетені доріжки).

В подальшому робота здійснюватиметься у напрямку ідентифікації та документування виявлених елементів.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5