Робота з НКС під час війни

Протягом квітня працівники Луганського обласного центру народної творчості працювали в онлайн-форматі на віртуальних зустрічах, темою яких були робота з нематеріальною культурною спадщиною в часи воєнного стану.

Охорона нематеріальної культурної спадщини під час війни

5 квітня відбулась онлайн зустріч "Охорона нематеріальної культурної спадщини під час війни". Співорганізаторами зустрічі виступили Центр розвитку "Демократія через культуру", Український центр культурних досліджень, МКІП, Одеський обласний центр української культури, Буковинський центр культури і мистецтва. На зустрічі були розглянуті такі питання:

  1. Платформа НКС: завдання і можливості
  2. НКС в часи війни: міжнародні та національні положення і програми
  3. База даних: охорона НКС за допомогою комунікацій та цифрових техгологій
  4. Інвентаризація під час надзвичайних ситуацій: ідентифікація громад
  5. Спеціальний інвентар: розмаїття категорій НКС
  6. НКС в окупації: життєздатність і роль НКС

Спікерами зустрічі виступили керівник Центру «Демократія через культуру» Олесандр Буценко, заступник керівника Валентина Дем’ян. Тему охорони нематеріальної культурної спадщини за допомогою цифрових технологій розкрила Олена Іщенко, заступник директора Українського центру культурних досліджень. Крім того, багатьох працівників культури цікавить питання інвентаризації категорій нематеріальної спадщини. Свої думки з цього приводу висловили директор Одеського обласного центру української культури Валентина Вітос та директор  Буковинського центру культури та мистецтва Микола Шкрібляк. Також своїм досвідом поділилась директор нашого Центру Ірина Дячук. Вона поділилась з колегами досвідом працівників культури Луганської області, розкрила тему життєздатності та ролі елементів нематеріальної культури, як знаходяться в окупацї.

 

Платформа НКС: завдання і можливості» з колом обласних центрів народної творчості та центрів культури, які опікуються охороною НКС в регіонах.

11 квітня відбувся практичний семінар «Платформа НКС: завдання і можливості» з колом обласних центрів народної творчості (ОЦНТ) та центрів культури, які опікуються охороною НКС в регіонах.

Платформа нематеріальної культурної спадщини з 2017 року об’єднує тих, хто створює, відтворює, передає і присвячує частину свого життя вивченню, поширенню знань, охороні і розвитку нематеріальної культурної спадщини. Сьогодні об’єднання всіх гравців у сфері НКС є особливо актуальним.

Були розглянуті такі питання:

  1. Роль обласних центрів народної творчості та центрів культури в умовах війни;
  2. Охорона нематеріальної культурної спадщини – нові завдання, компетенції, повноваження;
  3. Оцінка потреб: нагальні кроки щодо охорони нематеріальної кульутрної срадщини у різних регіонах.

 Директори та працівники обасних центрів народної творчості з різних регіонів напрацьовували у групах матеріали, які ляжуть в основу алгоритму дій зацікавлених сторін та організацій культури щодо охорони нематеріальної культурної спадщини.

Важливо чути голоси всіх гравців у сфері НКС. Представники деяких ОЦНТ  ділились думками щодо ролі НКС в умовах війни.

Співорганізаторами зустрічі з ОЦНТ та центрами культури  виступили Центр розвитку Демократія через культуру, Український центр культурних досліджнь.

 

НКС в часи війни: алгоритм дій зацікавлених сторін та організацій культури

Учасники платформи НКС продовжили шукати практичні рішення для охорони нематеріальної спадщини в умовах війни.

12 квітня відбувся черговий практичний семінар «НКС в часи війни: алгоритм дій зацікавлених сторін та організацій культури» з колом ОЦНТ та культурних центрів. Під час семінару напрацьовувалися практичні кроки щодо відновлення комунікації з групами, громадами та окремими особами в умовах війни. Співорганізаторами даної зустрічі з ОЦНТ та центрами культури  виступили Центр розвитку Демократія через культуру та Український центр культурних досліджень (УЦКД).

 

Українсько-польський відкритий круглий стіл: «Захист НКС у війні: внутрішня і зовнішня заміна»

12 квітня відбувся українсько-польський відкритий круглий стіл «Захист НКС у війні: внутрішня і зовнішня заміна».

Польські колеги ділились досвідом щодо пропозицій, можливостей та потреб традиційної культури в Польщі, можливі напрямки співпраці носіїв нематеріальної культурної спадщини в Польщі.Українські колеги розкрили такі теми, як Алгоритм спільних дій щодо захисту НКС під час війни, захист ідентичності елементів нематеріальної культурної спадщини у Луганській області, творчий внесок майстрів міста Дніпра у позитивний імідж України, значення розвитку народної творчості, культури, виховання молоді.

 

  

 

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4