Традиції, що об’єднують

Автор: admin

Луганський обласний центр народної творчості серед переможців конкурсу проектів культурного обміну між Луганською та Львівською областями «Змінимо країну разом»!

Відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20 травня 2019 року № 422 «Про затвердження переліку переможців конкурсу з визначення проектів культурного обміну між Луганською та Львівською областями, на реалізацію яких виділяються кошти з обласного бюджету» на сайті ЛОДА.

 

Народне мистецтво характеризує національні особливості українського народу та локальні відмінності етнографічних груп. Наш проект спрямований на пошук, дослідження та збереження зразків та технологій створення української народної вишивки. Проект є багатоаспектним, його сутність полягає в створенні механізму залучення творчих об’єднань, населення Луганської області до всебічного вивчення, популяризації історії, культури народної української вишивки пізнання її як частини усієї нації.

В умовах децентралізації використання кращих зразків народного декоративно-прикладного мистецтва повинне стати потужним (економічним, соціокультурним) важелем в розвитку територій. Але проблеми, які пов’язані з дослідженням, збором, популяризацією народного декоративно-прикладного мистецтва, зокрема народної вишивки, не знаходять свого рішення в повній мірі. Ми намагаємось  спрямувати  на спонукання творчих, любительських об’єднань, дітей та молоді Луганської та Львівської областей до вивчення, збереження унікальних зразків української народної вишивки, механізму їх створення, щоб діти та молодь наших регіонів повернулись до традицій наших пращурів.

Метою Проекту є активізація роботи закладів культури, спрямованої на згуртування мешканців Луганської, Львівської областей навколо ідеї збереження традиційної народної вишивки, примноження матеріальних і духовних багатств регіону, сприяння міжкультурному діалогу, культурному різноманіттю територій.

Методисти нашого Центру Наталія Стрєльцова та Надія Лебедєва поставили  такі завдання Проекту:

- збереження та популяризація традиційних видів вишивки, притаманних Луганській та Львівській областям;

- збереження традиційних народних ремесел та вдосконалення навичок дітей і молоді областей;

- збагачення індивідуального досвіду майстрів народного мистецтва Луганської та Львівської областей; 

- зростання самозайнятості населення сільських територій області;

- утвердження в суспільній свідомості жителів Луганської області ставлення
до народної творчості як до національного надбання;

- відродження традиційних ремесел і промислів та підтримка майстрів народної творчості;

- задоволення культурних потреб населення;

- залучення до традиційних видів ремесел широкої громадськості;

- активізація роботи працівників закладів культури, творчих об’єднань в напрямку виявлення, збереження та відновлення елементів та технік традиційної народної вишивки;

- розробка методичної літератури (посібників) з даного напрямку традиційного виду мистецтва для любительських об’єднань, майстрів, які працюють у напрямку народної вишивки.

Партнером у реалізації нашого проекту виступив комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи»!

Проект стартуватиме 1 вересня 2019 року і завершиться 30 жовтня 2019 року.

Маємо надію, що досягнемо очікуваних результатів: розширення доступу широких верств населення до культурних цінностей регіонів, підвищення ролі культурної спадщини у духовному розвитку громадян та у формуванні їх національної свідомості, створення при клубних закладах культури формувань, орієнтованих на підтримку та розвиток народних ремесел, підвищення обізнаності молоді Луганської та Львівської областей щодо традицій та народних промислів, підвищення потенціалу самозайнятості населення Луганщини та Львівщини!

Читати також

20.01.2019

День Соборності 2019

08.12.2018

Патріотична Інтернет-акція «Уклін всім, хто край свій боронить»

25.08.2016

25-та річниця Незалежності України

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4