Семінар ««Нематеріальна культурна спадщина: синергія минулого і сучасного заради майбутнього»

Автор: admin

Команда Луганського обласного центру народної творчості спільно з Українським культурним фондом реалізує освітню програму «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди».

Програма розрахована на 2 місяці та передбачає проведення курсу розвиваючих  семінарів, проблемних лекцій-бесід, диспутів, презентацій, практичних занять.

16-17 вересня у приміщенні Сєвєродонецької галереї мистецтв відбувся перший етап реалізації освітньої програми. Спікерами виступили:

Олександр Буценко - директор Центру розвитку «Демократія через культуру», член глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, консультант Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, експерт Ради Європи з питань культурної політики, культурної спадщини і культурного розвитку, член Європейського парламенту культури, старший науковий співробітник в апараті Національної академії мистецтв України, ініціатор і координатор численних міжнародних проектів у сфері культурної політики, культурної спадщини та місцевого розвитку (м. Київ).

Валентина Дем’ян - заступник директора Центру розвитку «Демократія через культуру», національний експерт з нематеріальної культурної спадщини, експерт з питань культурної політики, координатор інформаційно-комунікаційного центру проекту Європейської асоціації фестивалів/ЄС – ЕFFЕ Хаб в Україні (м. Київ).

На початку заходу учасникам семінару було запропоновано пройти анкетування, яке допоможе організаторам виявити рівень обізнаності слухачів та виявити проблеми, які існують сьогодні у сфері  НКС на Луганщині.

Понад 90 осіб протягом двох днів отримали теоретичні і практичні знання, відвідавши  цикл семінарів-тренінгів «Нематеріальна культурна спадщина: синергія минулого і сучасного заради майбутнього». Тема семінару розкривала важливі та актуальні питання, такі, як комунікація, політика у сфері НКС, формальна та неформальна освіта в НКС, роль закладів культури та освіти в охороні НКС та багато інших питань. Насичена програма семінару передбачала не тільки теоретичні, а і практичні заняття. Командам учасників було запропоновано самостійно скласти облікову картку елементу НКС, виявити загрози та ризики і знайти вирішення проблемних питань щодо життєздатності та охорони обраного елементу. Всі команди успішно впорались із завданням та креативно підішли до вирішення проблем. Окрім інтерактиву, спікери продемонстрували декілька фільмів, які розкривають світовий досвід країн та подолання їх проблем, які знаходились у зоні військового конфлікту за допомогою збереження національних традицій.

Також учасники заходу відвідали фотовиставку «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди». Фото (банерна) виставка розкриває практику однієї із країн – Колумбії -  саме ця практика номінується на внесення до списків ЮНЕСКО як краща практика подолання конфліктів, об’єднання громади,  формування злагоди та миру за допомогою НКС.

Отримані знання та навички слухачі семінару-тренінгу зможуть використати під час пошуково-дослідницької роботи, документуванні та у заходах з охорони та життєздатності елементів нематеріальної культурної спадщини, які перебувають на обліку та на ті, що в процесі виявлення.

Реалізація передбачених Програмою заходів дозволить стимулювати створення організаційних, правових, економічних умов для збереження, відродження та розвитку нематеріальної культурної спадщини Луганщини. У свою чергу злагоджена робота сучасної інфраструктури народних ремесел нашого краю дасть можливість отримати додаткові фінансові ресурси в місцевий бюджет, сприятиме зростанню іміджу регіону у відродженні народних ремесел, дасть поштовх для розвитку туризму.

Побачіти всі фото

 

 

Читати також

20.01.2019

День Соборності 2019

08.12.2018

Патріотична Інтернет-акція «Уклін всім, хто край свій боронить»

25.08.2016

25-та річниця Незалежності України

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4