Семінар «Дослідження, документування та просування елементів НКС»

Автор: admin

Луганський обласний центр народної творчості продовжує курс освітньої програми «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди». 

24-25 жовтня у нашій світлиці відбувся цикл розвиваючих семінарів-тренінгів, практичних занять за темами: «Дослідження, документування та просування елементів НКС до переліків усіх рівнів», «Проектний менеджмент у сфері НКС та залучення фінансування для реалізації проектів» – лектор культуролог, незалежний експерт з охорони нематеріальної культурної спадщини Світлана Коновалова, м. Харків.  

Теми семінару цікаві тим, що всі знання та практики, які ми отримуємо вербальним чи невербальним способом протягом життя і є нематеріальною культурною спадщиною. Протягом двох днів 90 працівників сфери культури, майстрів народної творчості області та всі зацікавлені особи у збереженні нематеріальної культурної спадщини мали змогу отримати знання та практичні навички з організації роботи з охорони НКС на місцевому рівні. Практичні заняття активізували комунікаційні можливості присутніх. Працюючи в групах, учасники тренінгу складали список елементів, які побутують на території села, міста, району.  Всі етапи завдань були успішно подолані, результатом чого став список з 25 елементів НКС, що побутують на території Луганщини.

Також до курсу освітньої програми увійшли майстер-класи з вишивки та лялькарства, які провели майстрині народної творчості Олена Бондаренко,м. Сватове та Ольга Колтунова, смт. Станиця Луганська. Темами майстер-класів «Особливості вишивки Східних регіонів», «Техніка та методи вишивки, які побутують на Луганщині» та «Традиційна народна лялька. Види та значення у побуті українців», «Техніки виготовлення оберегової ляльки» зацікавили не тільки народних умільців, а й молодь області, яка активно долучилася до процесу передачі знань та вмінь з традиційних видів мистецтва.

Актуальні питання, які були підняті протягом усього циклу освітньої програми виховують у нашому середовищі більш шанобливе ставлення до традицій, дають змогу, учасникам семінарів, маючи певний багаж знань у напрямку НКС застосовувати їх на практиці.

По завершенню курсу учасники освітньої програми отримали сертифікати знань.

 

 

Читати також

20.01.2019

День Соборності 2019

08.12.2018

Патріотична Інтернет-акція «Уклін всім, хто край свій боронить»

25.08.2016

25-та річниця Незалежності України

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


 

Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Серпень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4