Віртуальна виставка сучасних рушників «З повагою до традицій»

Сьогодні, як і сотні років тому, не старіє стародавнє мистецтво вишиваних рушників. Рушник – оберіг і благословення. У ньому закладена енергія рук людських, і він є абсолютно живим предметом.

Нині у вишиванні рушника чудово поєдналися традиційне й сучасне творче начало, і можна безпомилково розрізнити рушники різних регіонів.

Сьогодні вишивка Луганщини, рівно як і інших регіонів, викликає жваву цікавість і переживає відродження. Один з найбільших поширених видів народного мистецтва, в якому втілені кращі традиції народу, вона приносить і буде приносити радість тисячам шанувальників. Серед усього розмаїття українських вишиванок особливе місце посідає вишитий рушник – відбиття культурної пам’яті народу. Рушники супроводжували людину усе життя і в радості і в горі: з ним приходили до породіллі, виряджали в далеку дорогу батька, сина, чоловіка і коханого, проводжали людину в останній путь. Він завжди був символом гостинності. Хлібом-сіллю на вишитому рушнику зустрічали дорогих гостей. Ним застилали святковий стіл. Почесному гостю клали рушника на коліна, коли пригощали. Цей виріб був завжди дорогим і бажаним дарунком, а також традиційною окрасою житла. Мабуть у всьому декоративному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень. Тут знайшли відображення орнаменти пов’язані з образами добра, краси, захисту від усього злого на землі.

Рушник - неодмінний атрибут весільної обрядовості. В народі весілля – тріумф життєствердження, що синтезує в собі все найкраще, на що спроможний людський талант. Адже жоден обрядовий елемент не відігравав у традиційному весіллі такого символічного значення, як рушник. Сьогодні, продовжуючи народні традиції, майстрині відтворюють старовинні орнаменти та візерунки у сучасних рушниках. 

Тож ми продовжуємо знайомити вас з традиціями нашого регіону та запрошуємо до нашої світлиці відвідати віртуальну виставку сучасних рушників «З повагою до традицій». До експозиції увійшли 50 рушників з різних куточків області. Всі вони не тільки якнайкраще демонструють різнобарв’я Луганщини але і мають своє особливе призначення у побуті.

Наше завдання разом із старшим поколінням вишивальниць – розвивати у молоді потяг до народної творчості, сприяти відродженню вишивальної справи. Це потрібно для того,  щоб зберегти ті духовні корені, які єднають нас із минулим, що формуються на ґрунті доброти, краси природи, любові до рідної землі, свого краю.

Читати також

01.03.2021

Відкривається виставка декоративного та образотворчого мистецтва «Весна іде!»

20.02.2021

Відбувся онлайн-семінар для керівників аматорських колективів «Присвоєння, підтвердження звання «народний» («зразковий») аматорський колектив

19.02.2021

Обласний культурно-мистецький захід «Магія рідного слова»

Читати також

20.01.2019

День Соборності 2019

08.12.2018

Патріотична Інтернет-акція «Уклін всім, хто край свій боронить»

25.08.2016

25-та річниця Незалежності України

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email: