Фестиваль Середньовічної Троянди

Середньовічний Фестиваль Троянд на грецькому острів Родос (об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО)  виник зовсім недавно - в 2006 році, але вже завоював любов не тільки жителів Греції, а й іноземних туристів. Цей фестиваль спонсується урядом. Він втілює в життя візантійські і середньовічні традиції та культуру острова. Заходи включають в себе семінари з техніки середньовічного мистецтва, екскурсії по старому місту і середньовічний симпозіум (можливо, навіть дізнатися, як зробити обладунки!). Традиція, міф і історія поєднуються і стикаються в легендарному старому місті Родосі. Ви можете зустріти фею, дракона і битви з давніх часів.

В результаті, саме місто - чудовий захват історії: бруковані кам'яні вулиці, мінарети, вузькі провулки, старовинні стіни і століття, фонтани і площі.Традиційно подія проводиться в останні вихідні травня. В цей час на Родосі стоїть особливо гарна погода - він буквально потопає в квітах і зелені. Назва фестивалю співзвучно з символом острова, трояндою. За міфом, Родос виник з моря за велінням Зевса, створивши його для бога Геліоса. Сонячний бог благословив цей райський куточок і, ставши його покровителем, віддав в дар людям священну квітку - троянду. З тих пір на острові завжди ясне небо і всюди пахнуть троянди.Фестиваль проходить в старовинних кварталах міста Родос, оточених справжніми фортечними стінами і ровом. Природними декораціями служать будинки, побудовані в ХІІІ-ХІV століттях.  Численні глядачі і учасники свята на два дні переносяться в справжнє середньовіччя. Оргкомітет фестивалю складається з археологів, істориків, музикантів, акторів, ремісників і художників. Основна мета організаторів -  зробити урочистість максимально автентичною, наближеною до реальності. Більшість акторів беруть участь у фестивалі на добровільних засадах, глядачі також можуть внести свій вклад в організацію історичних інсценівок.Починається дійство відразу після того, як відлунає третій звук труби.

З воріт замку виїжджають кінні лицарі в обладунках, за ними йдуть піші солдати - вся процесія рухається по вулиці Кавалерів. З цього моменту невидима машина часу переносить глядачів на кілька століть назад. Люди потрапляють в інший світ. На вулицях немає і сліду автомобілів. Площі заповнені торговцями в старовинних костюмах. У наметах продаються солодощі і їжа, популярна в середні століття. Ремісники спокійно працюють на традиційних верстатах. Тут можна побачити і ковалів, і ткачів, і гончарів, і теслярів. Вуличні артисти розважають публіку: жонглери, факіри, акробати, блазні виконують складні і видовищні номери. По місту бродять ченці, селяни, чаклуни, купці. Чарівні знатні дами викликають фурор лише однією своєю появою в натовпі. До самого вечора місто живе звичайним життям середньовічного поселення.З настанням темряви для глядачів починаються чудові концерти, вогняні шоу, конкурси та змагання. Стати учасником шабашу відьом, побитися на мечах, потанцювати в колі зі справжніми феями, постріляти з лука чи подивитися захоплюючий спектакль старовинного лялькового театру - все це можна зробити протягом  двох святкових днів. Феєрична казка закінчується несподівано швидко і, мабуть, єдине, про що шкодують глядачі - про те, що не можна її продовжити.

 

 

Основна інформація:

Коли: 31 травня - 2 червня

Де: Місто Родос, Греція

Карта: Gate d'Amboise

Сайт Фестивалю: www.medievalfestival.gr

Сторінка у Facebook

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Квітень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2