1 квітня 2017 року в Троїцькому районі урочисто відкрився обласний огляд-конкурс майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина - світанок України»

Луганщина! Світанок України!

Земля життя мого й моїх батьків.

Державо юності,

У світі ти єдина

У плахті із лісів, полів і нив.

Озвучена козацькими піснями

І підперезана, мов поясом, Дінцем,

Як мати добра, ти завжди над нами

Схиляєшся стривоженим лицем.

                                   Ганна Гайворонська

 

 

1 квітня 2017 року в Троїцькому районі урочисто відкрився обласний огляд-конкурс майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина - світанок України». Він проходить в оновленому форматі, який дозволить залучити найбільшу кількість, як учасників заходу, так і його глядачів.

Огляд-конкурс проводиться з метою розвитку і популяризації української народної культури і культури рідного краю, збереження самобутності українського народу, його культурної спадщини. Також, ми сподіваємося, що цей захід дозволить виявити творчий потенціал колективів і окремих артистів, поліпшити взаємодію між районними закладами культури і клубними закладами окремих сіл і селищ.

Дуже символічно, що в цьому році конкурс проходить під гаслом «Квітуча Україна - мій рідний край», адже всі ми прикладаємо чимало зусиль для того, щоб наша країна росла, розвивалася і приносила плоди. Культурний розвиток будь-якої держави - це невід'ємна частина розвитку в цілому, це те, що робить нас людьми, змушує нас співпереживати і допомагає усвідомити середу, в якій ми живемо.

Виступи учасників конкурсу пройшли на високому рівні. Всі вони ще раз довели, що Луганщина багата на пісенне розмаїття, дзвінке багатоголосся, самобутні обряди і неповторну народну та сценічну культуру. Слід зазначити, що 60 % представленої концертної програми склали номери учасників саме із сільської місцевості.

Розвиток і збереження фольклору на сьогоднішній день є одним з головних напрямків культурної політики України, тому велика увага з боку журі приділялася фольклорним колективам Троїцького району.

Вони широко розкрили тему українських народних традицій, велика доля їх виступів була виконана в автентичній, притаманній лише Троїцькому краю, манері виконання, був показаний уривок з весільного обряду «Гуляй, гуляночка».

Тому даний захід не залишився без уваги керівника обласної військово- цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, який відвідав огляд-конкурс і привітав всіх присутніх з чудовим святом народної творчості.

Обласний огляд-конкурс «Луганщина - світанок України» крокуватиме містами та районами нашої області до листопада 2017 року. Наступними свої двері для проведення огляду-конкурсу, 6 квітня 2017 року, відкриє Міловський район.

Пошук

Розповісти друзям

Через соціальні мережі


Підписка

Підпишись та отримуй найсвіжіші новини

Ім'я Email:

Календар подій

Лютий 2018
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4